Śląsk koronawirus. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 10 Czerwca 2020

Wczorajsze doniesienia dały nadzieję. Niestety sytuacja jest poważna, nagłe, bardzo złe wieści ze Śląska

Śląsk nadal nie poradził sobie w pełni z kolejnymi ogniskami koronawirusa? Niestety wskazywać mogą na to dzisiejsze, najnowsze statystyki. Ministerstwo Zdrowia przekazało poranny raport, który zdecydowanie nie nastraja pozytywnie.

Śląsk znalazł się w czasie pandemii koronawirusa w naprawdę trudnej sytuacji. Chociaż początkowo to na Mazowszu wskazywano najwyższą liczbę zakażeń, ostatecznie odkryto poważne ogniska na kopalniach oraz w rodzinach górniczych. Mimo szybkiej interwencji przedstawicieli rządu sytuacja zdaje się niestety nie ulegać poprawie.

Nie żyje ceniony polityk PSL. Uczestniczył w nagłym, tragicznym wypadku, dramatyczne doniesieniaNie żyje ceniony polityk PSL. Uczestniczył w nagłym, tragicznym wypadku, dramatyczne doniesieniaCzytaj dalej

Jak wynikało ze statystyk Ministerstwa Zdrowia, przekazanych wczorajszym wieczorem, największy przyrost zakażeń odnotowano na Mazowszu (80 przypadków). Na Śląsku wykryto 11 przypadków zachorowań na COVID-19, co mogło sugerować, że problem jest już opanowany lub chociaż wszystko zmierza ku stanowczej poprawie. Niestety dzisiejsze dane całkowicie odmieniły ten obraz.

Śląsk nadal w bardzo trudnej sytuacji pandemicznej

- Mamy 108 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (54), opolskiego (13), małopolskiego (10), świętokrzyskiego (9), pomorskiego (5), wielkopolskiego (5), zachodniopomorskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), podlaskiego (3), dolnośląskiego (1), lubelskiego (1) - czytamy w porannym raporcie resortu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje znany duchowny, zmarł po dramatycznej walce z rakiem. Atakował Tadeusza Rydzyka i Jarosława Kaczyńskiego
2. Pilnie zamykają muzeum w Polsce. Przypadek zakażenia

Ostatecznie okazuje się więc, że rosnąca liczba wykonywanych w południowym województwie testów rzeczywiście ujawnia bardzo przykrą, niepokojącą tendencję. Na razie nic nie wskazuje niestety na to, aby bez podjęcia stanowczych kraków sytuacja miała samoczynnie się unormować.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
  2. Wszystko ma zacząć się dosłownie za chwilę. Krzysztof Jackowski ostrzega Warszawiaków. Zdradzamy co powiedział
  3. Wielkopolska. Doszło do dramatycznego zdarzenia. Kobieta w ciąży i dzieci zostały ranne
  4. Wiadomości TVP znów biją rekordy żenady? W tym wydaniu nagle wydarzyło się coś kuriozalnego
  5. Monika Olejnik zbiła z tropu prezesa PiS pytaniem o brata. Jarosław Kaczyński nie był przygotowany
  6. Nowa rządowa aplikacja. Minister chce żeby zainstalował ją każdy Polak

Źródło: Twitter

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News