Śląsk GIS. Flickr / Kris Duda
Źródło: Flickr / Kris Duda
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 6 Maja 2020

Śląsk. Ponad 400 górników zakażonych. Główny Inspektor Sanitarny w drodze

Śląsk stał się regionem z największą liczbą zachorowań na koronawirusa. Poza Domami Pomocy Społecznej statystyki chorych zawyżyły nowo powstałe ogniska COVID-19. Ku zdziwieniu opinii publicznej powstały one w kopalniach.

Do niedawna grupami najbardziej narażonymi na zakażenie się wirusem SARS-CoV-2 byli medycy. To właśnie w szpitalach dochodziło do licznych zachorowań. W wyniku tej sytuacji cierpieli lekarze, pielęgniarki oraz pacjenci. Następnie głównymi skupiskami COVID-19 stały się Domy Pomocy Społecznej. Teraz do grona osób najbardziej narażonych na styczność z trawiącym nasz kraj wirusem stali się górnicy. Przerażające informacje prosto ze Śląska nie pozostawiają złudzeń.

“To większy problem niż DPS-y”. Człowiek Szumowskiego o krytycznych ogniskach pandemii“To większy problem niż DPS-y”. Człowiek Szumowskiego o krytycznych ogniskach pandemiiCzytaj dalej

Śląsk: Przerażające dane o zachorowaniach wśród górników

Z informacji podanych przez portal TOK FM wynika, że Główny Inspektor Sanitarny postanowił osobiście zaangażować się w koordynacje działań tamtejszych jednostek sanitarno-epidemiologicznych. Stanowi to szybką oraz stanowczą odpowiedź na doniesienia o aż 400 górnikach zdiagnozowanych pozytywnie na obecność wirusa COVID-19.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szymon Hołownia odpowiada na hejt w bardzo kontrowersyjnych słowach. Czy tak powinien się zachowywać kandydat na prezydenta? (OPINIA)
2. Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej? Senator partii rządzącej wyjawia szczegóły

Jak podaje redakcja TOK FM, w środę odbyła się telekonferencja między Łukaszem Szumowskim a Jarosławem Pinkasem, który pełni obowiązki dyrektora Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Pinkas podczas swojej służbowej podróży na Śląsk będzie osobiście pilnował przestrzegania zasad kwarantanny oraz izolacji. Z wiedzy TOK FM wynika, że dojdzie do zwiększenia możliwości analizowania próbek z województwa śląskiego. Badania będą wysyłane do ościennych gmin i województw celem sprawniejszego diagnozowania potencjalnie chorych na COVID-19.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na skutek globalnego ocieplenia miliard ludzi będzie żyć w nieznośnym upale. Naukowcy podali termin
  2. Niesamowita pasja motorniczego, jego projekt ma szansę wygrać prestiżowy konkurs. Stworzył model warszawskiego tramwaju z klocków LEGO
  3. Skandaliczne zachowanie policjanta. Robi zdjęcia dokumentów tożsamości i publikuje w internecie
  4. Czy w kinach i teatrach obowiązywać będzie zachowanie bezpiecznej odległości? Nagłe oświadczenie wicepremiera
  5. Niewyobrażalnie tragicznie, doszło do okropnego wypadku. Nie żyje 11-latka i mężczyzna
  6. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna

Źródło: TOK FM / PAP