Sklepy nie zostaną zamknięte? Jest reakcja Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.. flickr.com/Open Grid Scheduler / Grid EngineŹródło: flickr.com/Open Grid Scheduler / Grid Engine
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 12 Marca 2020

Czy duże sklepy będą zamknięte, a dostawy przerwane? Organizacja handlu w Polsce

Sklepy nie zostaną w Polsce zamknięte, a dostawy i dystrybucja wstrzymane? Czy Polki i Polacy mogą spać spokojnie i nie martwić się o zapasy żywności? Jest reakcja Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Dementują plotki.

Rząd i Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji uspokajają oraz zaprzeczają informacjom, by miało dojść do zamykania sklepów, czy wstrzymania produkcji. Robienie zapasów i obawa o brak żywności, są w tym momencie niesłuszne. O to samo apelowała także minister Jadwiga Emilewicz, zapewniając, że na razie nie ma takiej potrzeby i nie mamy powodów do obaw.

Dodatkowe pieniądze dla rodziców w całym kraju. Wkrótce ważne zmiany, minister zapowiadaDodatkowe pieniądze dla rodziców w całym kraju. Wkrótce ważne zmiany, minister zapowiadaCzytaj dalej

Sklepy nie zostaną w Polsce zamknięte, a jedzenia nie zabraknie. Rząd i Organizacja handlu apelują i uspokajają

- Apeluję o zdrowy rozsądek i ostrożność. Cała branża produkcyjna, my jesteśmy z nią w kontakcie, produkująca żywność w Polsce, jest zaangażowana na ok. 80 proc. swoich mocy produkcyjnych. Mamy jeszcze potencjał, żeby produkować więcej - mówiła wczoraj minister rozwoju.

- Apelujemy o umiar. Nie ma dziś potrzeby tłoczyć się przy sklepowych kasach. To nie jest dziś najbezpieczniejsze miejsce. Jedzenia nie zabraknie - zapewniła dziś w Radiu Zet.

- Nie ma dziś jeszcze takiej potrzeby - odpowiedziała na pytanie o ewentualne zamykanie sklepów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wielkopolska: Zakażony rozdawał w niedzielę komunię świętą
2. Zaszli od tyłu, użyli butelki. Wyrwali plecak, telefony i uciekli. Napad na młodych mężczyzn w Piasecznie

Plotki i wszelkie obawy rozwiewa także Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji.

"W związku z szerzeniem się nieprawdziwych informacji, sklepy wielkopowierzchniowe będą otwarte, a ciągłość produkcji i dostaw będzie nieprzerwana" - zapewniła w czwartek POHiD.

- Nie ma powodów do paniki - placówki handlowe będą otwarte, sieci handlowe są przygotowane na najgorszy scenariusz i ciągłość produkcji i dostaw towarów zostanie utrzymana - zapewniła Renata Juszkiewicz, prezes POHiD.

- Sieci handlowe, zrzeszone w POHiD, przystąpiły do wdrażania procedur, zapewniających stałą, nieprzerwaną pracę centrów dystrybucyjnych i wszystkich sklepów tak, aby zagwarantować konsumentom stały dostęp do artykułów żywnościowych i przemysłowych. Sklepy będą pracować na dotychczasowych zasadach - dodała Juszkiewicz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piłkarz Juventusu zarażony koronawirusem. Zawodnik apeluje do kibiców
  2. Szukają szczepionki na wirusa z Wuhan. Ochotnikom oferują równowartość 17 tys. zł
  3. Kościół stawia na nietypowe środki i uspokaja. Tłumaczy to “cudem” z 1652 r.
  4. Zaskakujące doniesienia z TVP. Kurski odchodzi z pustymi rękami, jest jednak haczyk
  5. "Obawiam się, że będą zgony. Pytanie tylko kiedy". Andrzej Duda zabrał głos
  6. Stan nadzwyczajny w kolejnym kraju. Tuż obok Polski