Sklep. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Listopada 2020

Protestujący znaleźli niezwykły sposób, aby przechytrzyć policję i obejść blokadę. Zaskakująca kreatywność

Protestujący ruszyli na sklep. Uczestnicy strajku chcieli uniknąć policyjnych czynności, więc zdecydowali się na niespodziewany krok. Nasza reporterka wszystko nagrała. Tłumy znalazły się w warszawskiej galerii handlowej na placu Unii Lubelskiej.

Trwający okres zniżek i przecen przyciąga do sklepów istnie tłumy. Właściciele drogerii i lokali odzieżowych z pewnością nie spodziewali się Strajku Kobiet, maszerującego po galerii handlowej. Jak donosi nasza reporterka, działanie zostało najpewniej podjęte, by wyjść z policyjnej blokady. 

Strajk Kobiet wraz z policją zablokował nie tylko rondo Dmowskiego, ale też całe centrum Warszawy. Posłanki Lewicy i organizatorki akcji tłumaczą, że funkcjonariusze urządzili coś w rodzaju gry w berka. Potwierdza to nasza dziennikarka, wskazując na złą organizację działań służb mundurowych. 

Marta Lempart zamknięta w kotle, nagle położyła się na ziemi. Policja ją otoczyła, co się stało?Marta Lempart zamknięta w kotle, nagle położyła się na ziemi. Policja ją otoczyła, co się stało?Czytaj dalej

Warszawski sklep okazją dla protestujących. W zaskakujący sposób ominęli policję

Grupy zabezpieczające przedsięwzięcie ruszają z miejsca na miejsce, mają legitymować przypadkowych obywateli oraz organizować kilkuminutowe kordony. Incydenty te doprowadzają do eskalacji emocji wśród zgromadzonych. Część z nich nie mogła dołączyć do tłumu, więc skorzystała z przejść, jakie są dostępne w sklepach. 

Galeria handlowa na placu Unii Lubelskiej jest wyposażona w wejścia z każdej strony budynku. Osoby wykonujące zakupy nagle dostrzegły strajkujące kobiety z transparentami. Wznoszono też okrzyki i hasła takie jak: "wolność, równość, aborcja na żądanie". 

W Sejmie nagle podeszła do Kaczyńskiego, miała do niego tylko jedną prośbę. Teraz posłanka ujawnia treść rozmowyW Sejmie nagle podeszła do Kaczyńskiego, miała do niego tylko jedną prośbę. Teraz posłanka ujawnia treść rozmowyCzytaj dalej

Warto podkreślić, że działania protestujących nie było wymierzone w sklepy wielkich marek. Protest zdawał się znajdować poza kontrolą policji. Na ulicach znajdowało się kilka tysięcy osób, a wiele z nich zostało wylegitymowanych przez funkcjonariuszy. 

Podczas przejścia przez liczne sklepy nie doszło do zniszczeń, incydentów, czy też starć z ochroną. Zarejestrowany przez nas epizod podczas protestu miał charakter pokojowy. 

Przypomnijmy, że akcja Strajku Kobiet trwała od godziny 15. Do tego czasu funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego względem lidera Obywateli RP - Pawła Kasprzaka. W jednym z kordonów znalazła się sama inicjatorka akcji. Marta Lempart, bo o niej mowa, zasłabła, gdy kocioł zaczął się zaciskać. 

Interwencja ze strony medyków nie była potrzebna. Po zaczerpnięciu głębokich wdechów oraz wypiciu wody mineralnej, aktywistka doszła do siebie. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
3. Szykuj portfel, zapłacimy po 1318 zł. Już w grudniu
4. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Podczas wykonywania obowiązków służbowych, nasza dziennikarka została zaatakowana przez policję. Reporterka poinformowała funkcjonariuszy, że jest z prasy. Miała też legitymację na szyi i zachowywała się pokojowo względem służb mundurowych, a mimo to została poszarpana. Jej plecach zniszczono, by skrawkiem porwanego materiału rzucić naszej korespondentce w twarz. 

Gazem pieprzowym oblano także posłankę Koalicji Obywatelskiej - Barbarę Nowacką. 

Posłanka spryskana gazem podczas Strajku Kobiet. Do sieci trafiło zdjęcie, bardzo niepokojące scenyPosłanka spryskana gazem podczas Strajku Kobiet. Do sieci trafiło zdjęcie, bardzo niepokojące scenyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. 7-latek odczuwał silny ból. W jego przełyku lekarze znaleźli dziwny przedmiot
  2. Najdelikatniejsze ciasto bez pieczenia "pianka cappuccino". Przepis na mistrzowski deser
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Skandal wokół gwiazdy TVN. Opublikowała zdjęcie z podróży. Nie spodziewała się tak wielkiej burzy w sieci
  7. Ogromne zamieszanie w sklepie Morele. Użytkownicy są wściekli, nie pozostawiają suchej nitki na sprzedawcy

[Facebook/Strajk Kobiet/Twitter/WTV]