Skarb pieniądze. PxHere
Źródło: PxHere
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 22 Listopada 2020

Tylko wyszedł z domu, niespodziewanie natrafił na prawdziwy skarb. Sytuacja niczym z filmu, trwają poszukiwania właściciela

Niesamowity skarb został odnaleziony zupełnym przypadkiem. Scena jak z filmu wywołała interwencję funkcjonariuszy policji. Trwają działania, których celem jest ustalenie prawdziwej tożsamości właściciela zguby. Wszystko miało miejsce pod Poznaniem.

5 października rzecznik prasowy poznańskich służb mundurowych opublikował zaskakujący wpis. Okazuje się, że skarb w postaci wyjątkowo wysokiej kwoty szuka swojego prawowitego właściciela.

"Ktoś zgubił dużą gotówkę pod Poznaniem. Ktoś znalazł i do nas przyniósł. Jakby co, to czekamy na kontakt osobisty albo pod nr tel. 47 77 156 12. Dla cwaniaków mamy pytanie kontrolne, więc lepiej siedzieć w domu. A fotka jest poglądowa" - czytamy we wpisie.

Hubert Urbański ujawnił wielką tajemnicę Milionerów. Wielu widzów zachodziło w głowę, teraz sekret jego ekranu został odkrytyHubert Urbański ujawnił wielką tajemnicę Milionerów. Wielu widzów zachodziło w głowę, teraz sekret jego ekranu został odkrytyCzytaj dalej

Wyjątkowy skarb pod Poznaniem czeka na właściciela

Sytuacja zdaje się niespotykana. Zdarzenia, w których niespodziewanie odnajdujemy wielkie pieniądze lub inny, równie wartościowy skarb, najczęściej miała miejsce jedynie w produkcjach filmowych. Zrezygnowanie z przygarnięcia atrakcyjnej sumy na rzecz sprawiedliwości jest godne pochwały.

Pamiętajmy, by podobne znaleziska przekazywać w ręce funkcjonariuszy. Dla poszkodowanych mogą to być jedyne oszczędności lub przedmioty o wartości sentymentalnej.

W rozmowie z TVN-em przedstawicielka policji podała, że skarb został przekazany w ich ręce 2 października. Do zdarzenia doszło w okolicach Poznania, a pieniądze odnalazł mężczyzna. Jak podaje Marta Mróz, 39-latek miał natychmiastowo zgłosić się na komisariat.

Dziś 65. urodziny obchodziłby Grzegorz Miecugow. Wybitny dziennikarz Szkła Kontaktowego odszedł w bardzo przykrych okolicznościachDziś 65. urodziny obchodziłby Grzegorz Miecugow. Wybitny dziennikarz Szkła Kontaktowego odszedł w bardzo przykrych okolicznościachCzytaj dalej

Prasa nie może jednak poznać szczegółów sprawy. Wskazanie na konkretną sumę lub nominały może ułatwić pracę oszustów. Pod numer komendy zadzwoniło już kilkanaście osób. Żadna z nich nie potrafiła odpowiedzieć na pytania kontrolne. Mogą one dotyczyć konkretnego miejsca, gdzie odnaleziono skarb lub sposobu jego przechowania.

Pieniądze zostaną przekazane do starostwa powiatowego, jeśli ich właściciel się nie odnajdzie. - Niewykluczone, że wkrótce zdecydujemy się właśnie na taki krok - dodaje Mróz dla TVN-u. - Środki trafiają do starostwa i są przez nas wpłacane na depozyt bankowy - przekazuje rzeczniczka policji.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Czy Kościół powinien płacić podatki, jak wszyscy inni?
2. Wiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenie
3. Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie. Miał mówić o uczelni, a grzmiał o aborcji i LGBT

Skarb zostanie oddany do rąk 39-latka, który odnalazł małą fortunę pod dwóch latach od zgłoszenia. Na odbiór pieniędzy wyznaczone zostaną trzy tygodnie.

Jeśli w wciągu dwóch lat po pieniądze nie zgłosi się ich właściciel, to zostaną one przeznaczone dla znalazcy.

Zofia Klepacka powraca i grzmi o Strajku Kobiet. Zofia Klepacka powraca i grzmi o Strajku Kobiet. "Nie widzę, aby homoseksualistów ktoś bił"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ważna zapowiedź Ministra Zdrowia. 29 listopada będzie kluczowym dniem, co nas wtedy czeka?
  2. W jaki sposób mrozić pierogi na święta? Szef kuchni zdradził 3 niezawodne metody
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"

Źródło: [TVN]