Siłownia oczekuje gigantycznego odszkodowania. zdjęcie ilustracyjne: Tomasz Radzik/East News
Źródło: zdjęcie ilustracyjne: Tomasz Radzik/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 14 Maja 2020

Siłownia ma dość, pozywa rząd i chce astronomicznego odszkodowania. O co chodzi?

Siłownia Orangetheory Fitness pozwała nasz rząd. Domaga się kilkuset milionów zadośćuczynienia. Jak informuje Gazeta Wyborcza, jej przychody rocznie wynosiły około 4 miliardów złotych. Po przeliczeniu strat postanowili zmierzyć się z Prawem i Sprawiedliwością w sądzie. Jaką decyzję podejmie wymiar sprawiedliwości?

W Polsce kluby fitness jeszcze długo pozostaną zamknięte. Z podań Rady Ministrów wynika, że może to nastąpić dopiero w ostatniej fazie odmrażania gospodarki. Wypowiedzi liderów Prawa i Sprawiedliwości wskazują, że może do tego dojść na początku czerwca. Przypomnijmy, że obecnie mamy do czynienia z trzecią falą luzowania obostrzeń. Miejsca naszych codziennych ćwiczeń zostały zamknięte już na samym początku pandemii.

Ile naprawdę zarabia Danuta Holecka? Niebotyczna suma zwala z nógIle naprawdę zarabia Danuta Holecka? Niebotyczna suma zwala z nógCzytaj dalej

Siłownia oczekuje pół miliona złotych odszkodowania z budżetu państwa

Wiele biznesów może nie wytrzymać do końca kwarantanny. Jedna z firm postanowiła dochodzić swoich praw w sądzie. Posiada ona dwie filie w Warszawie. Jak tłumaczą TVN 24 prawnicy przedsiębiorstwa, niewprowadzenie stanu nadzwyczajnego stanowi zaniechanie ze strony rządzących. W swoim pozwie wyznaczyli wysokość kary na pół miliona złotych. Z doniesień komercyjnego medium wiemy, że rodzeństwo prowadzące kluby fitness musiało zamknąć swoje lokale na stałe.

– Dziś jesteśmy w stanie zawieszenia. Nie mamy formalnie wprowadzonego stanu nadzwyczajnego, ale rzeczywistość funkcjonuje, jakby on był. Z powodu sytuacji nadzwyczajnej nie odbyły się choćby niedzielne wybory – tłumaczy stacji tvn24.pl Nicholas Cieslewicz z kancelarii Cieslewicz i Partnerzy

DZISIAJ GRZEJE: 1. Stanisław Karczewski ujawnia prawdę o rezygnacji z funkcji wicemarszałka Senatu. Sytuacja, jakiej nie było
2. Ile zarabia pierwsza dama Agata Duda? Odpowiedź nie pozostawi nikogo obojętnym

Jak podaje TVN aż 274 tysiące to koszty za czynsz, media oraz pensje wypłacane pracownikom podczas zamknięcia klubów. 184 tysiące z wyznaczonego zadośćuczynienia stanowi wyrównanie strat. Wyliczenia te zostały poczynione na podstawie zysku, jaki osiągnęli przedsiębiorcy w 2019 roku.

-Konstytucja przewiduje taką sytuację i mówi, jak należy wtedy postępować. Jest też artykuł 4171 Kodeksu cywilnego, który precyzuje, że za szkodę wyrządzoną przez zaniechanie przy wykonywaniu władzy publicznej ponosi odpowiedzialność Skarb Państwa. W mojej ocenie możemy uznać, że niewprowadzenie stanu nadzwyczajnego w obecnej sytuacji jest wyraźnym zaniechaniem ze strony władzy – Wyjaśnia przedstawicielom TVN-u.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Bill Gates ostrzegał przed pandemią, teraz mówi kiedy się skończy
  3. Górnicy jadą do Warszawy. Będzie wielki protest w stolicy
  4. Uczniowie wracają do szkoły? Nagła decyzja i pilne oświadczenie
  5. Pamiętacie dyrektora z Biebrzy, który robił wielkie oczy na Morawieckiego? Właśnie został zwolniony
  6. Pielęgniarka nie miała wyboru i musiała skłamać w sprawie zakażenia. Powód wprowadza w osłupienie
  7. Łukasz Szumowski ostro skrytykował Polaków. Wszystko przez jedną, bardzo ważną rzecz

Źródło: [TVN 24]