Sieradz nowym ogniskiem koronawirusa w naszym kraju.. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Czerwca 2020

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce, wykryto już 80 przypadków. Sztab kryzysowy zwołany przez prezydenta miasta

Sieradz został nowym ogniskiem koronawirusa w naszym kraju. W miejscowym szpitalu odnotowano 80 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Prezydent miasta Paweł Osiewała apeluje do mieszkańców, by zachowali ostrożność i pamiętali o zasadach bezpieczeństwa. Na dziś zapowiedziano także zwołanie posiedzenia sztabu kryzysowego.

"Moi Drodzy, liczba zarażonych koronawirusem w Sieradzu rośnie. Jutro zwołujemy sztab antykryzysowy, będziemy podejmowali stosowne decyzje. Będę Was informował na bieżąco o sytuacji w mieście. Już teraz proszę Was, byście na siebie uważali", czytamy we wpisie prezydenta Sieradza zamieszczonym w mediach społecznościowych. Radio ZET wskazuje, że zakażeniu w sieradzkim szpitalu uległo 80 osób. Z informacji przekazanych przez służby sanitarne wynika, że osoby z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa to 45 pacjentów oraz 35 pracowników placówki.

ZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Sieradz. "Obostrzenia musimy narzucić sobie sami"

"W wyniku rutynowych badań wśród pacjentów szpitala uzyskano 40 pozytywnych wyników testów na COVID-19. Dodatkowo wynik pozytywny uzyskało 35 osób z personelu. Łączna liczba osób zakażonych w sieradzkim szpitalu to obecnie 80", przekazała w rozmowie z TVN24 rzeczniczka Szpitala Wojewódzkiego im. prymasa kard. S. Wyszyńskiego w Sieradzu Grażyna Kieszniewska, której wypowiedź przytacza radiozet.pl.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Andrzej Duda naprawdę odpowiedział na to pytanie podczas relacji live. "Będę walczył z ostrym cieniem mgły"
2. Od dziś przedłużenie zakazu. Trzeba pamiętać

Województwo łódzkie to kolejny po Śląsku obszar naszego kraju, w którym sytuacja związana z wirusem jest coraz poważniejsza. Przypomnijmy, że w fabryce mrożonek i lodów w Działoszynie odnotowano 94 przypadki zakażenia, a na wynik testu nadal czeka 250 osób. Nieoficjalnie pojawiły się również informacje o planach zamknięcia sieradzkiej placówki. Tych nie potwierdził jednak prezydent miasta.

Paweł Osiewała zaapelował za to, by mimo luzowania obostrzeń pamiętać o zachowaniu wzmożonych środków bezpieczeństwa. "Wiem, że każdy z nas chciałby już wrócić do normalności, ale my dla naszego bezpieczeństwa musimy sami narzucić sobie obostrzenia. Przypominam Wam to od kilku miesięcy, myjcie dokładnie ręce, noście maseczki i rękawiczki tam, gdzie jest to konieczne, ograniczcie wyjścia z domu do niezbędnego minimum - tylko w ten sposób możemy ustrzec siebie i innych zarażeniem", napisał na swoim Facebooku prezydent Sieradza.


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skończą się żarty ze zdalnego nauczania. Najniższa kara od 1 tys. zł, ale zapłacić można nawet 3 tys. zł
  2. "Polskę czeka ogromna katastrofa". Słowa znanego eksperta budzą grozę
  3. Grupa ludzi zgromadziła się pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Co tam się dzieje?
  4. Wiadomości TVP wyciągnęły nagrania sprzed konferencji Trzaskowskiego. Nie mieści się w głowie, na czym kandydat na prezydenta został "przyłapany"
  5. Dziś w kościołach odczytany zostanie list. Jego treść oburza nie tylko ateistów
  6. Ulewy stulecia czekają nas co 5 lat. Winne ocieplenie klimatu

Źródło: radiozet.pl