Senat wezwał do natychmiastowego wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Maja 2020

Przełomowe wezwanie Senatu. Chodzi o stan klęski żywiołowej

Senat przyjął uchwałę wzywającą rząd do natychmiastowego wprowadzenia stanu klęski żywiołowej w naszym kraju. Podkreślono, że przesunięcie wyborów umożliwi koncentrację wszystkich sił niezbędnych do pokonania epidemii wirusa.

Z informacji przekazywanych przez Polsat News za Polską Agencją Prasową wynika, że za wprowadzeniem uchwały opowiedziało się 51 senatorów. 49 było zaś przeciwnych podobnej decyzji.

Projekt, według którego rząd miałby niezwłocznie wprowadzić w Polsce stan klęski żywiołowej, złożyli senatorowie Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy.

GIS wydał pilne ostrzeżenie. Nie chodzi o wirusa, pojawiło się nowe zagrożenieGIS wydał pilne ostrzeżenie. Nie chodzi o wirusa, pojawiło się nowe zagrożenieCzytaj dalej

Senat apeluje o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej

Wnioskodawcy przekonują, że przełożenie nadchodzących wyborów umożliwiłoby władzom skoncentrowanie na najbardziej palącym obecnie temacie – walce z panującą w kraju epidemią.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieprzyjemne fakty z przeszłości Jarosława Kaczyńskiego ujawnione. Wolałby ukryć prawdę?
2. Jedno ze świadczeń ZUS możesz pobrać aż 3 razy. W grę wchodzi nawet kilka tysięcy złotych

– Powinniśmy odsunąć termin wyborów o co najmniej cztery miesiące, aby politycy nie mieli pretekstu do zajmowania się wyborami – przekazał cytowany przez polsatnews.pl sprawozdawca projektu, senator Jerzy Wcisła z Platformy Obywatelskiej.

Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości przekonują jednak, że propozycje opozycji nie są w żaden sposób spójne. – Z jednej strony mówicie, że należy przesunąć wybory, aż będzie bezpiecznie, z drugiej strony odrzucacie możliwość głosowania korespondencyjnego. Nie będzie momentu, w którym nagle koronawirus wygaśnie – argumentował Jacek Bogucki z PiS.

Zdaniem senatora Wcisły przesunięcie wyborów pozwoliłoby jednak na wypracowanie najwłaściwszej formy przeprowadzenia głosowania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wirus zabija kolejną branżę. Zmiana dotknie wszystkich Polaków
  2. Tragedia na Mazowszu. Ze studni wystawała dziecięca rączka. Wezwano policję
  3. Skandaliczne zachowanie policjanta. Robi zdjęcia dokumentów tożsamości i publikuje w internecie
  4. Czy w kinach i teatrach obowiązywać będzie zachowanie bezpiecznej odległości? Nagłe oświadczenie wicepremiera
  5. Niewyobrażalnie tragicznie, doszło do okropnego wypadku. Nie żyje 11-latka i mężczyzna
  6. Katastrofa samolotu medycznego. Nikt nie przeżył, zginął też lekarz i pielęgniarka

Źródło: polsatnews.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News