Senat stał się miejscem kłótni. (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 3 Czerwca 2020

Senat postanawia zmienić porządek obrad. Ma zostać przyjęta uchwała, która zmusi do przestrzegania równości wobec prawa

Senat postanowił zmienić bieg obrad. Za sprawą niespodziewanego wniosku wprowadzona pod głosowanie została nietypowa uchwała. Działanie to spotkało się z natychmiastowym sprzeciwem ze strony Prawa i Sprawiedliwości. W izbie wyższej doszło do awantury.

Tomasz Grodzki rozpoczął kolejny dzień prac Senatu. Na samym początku zaproponował wprowadzenie dwóch, nowych punktów do porządku obrad izby wyższej. Pomysł ten zaskoczył senatorów Zjednoczonej Prawicy. Okazało się, że przedstawiciel Platformy Obywatelskiej chce przegłosować uchwałę, której celem jest wezwanie rządzących do przestrzegania przepisów prawa. Wbrew głosom krytyki ze strony wicemarszałka z PiS-u, Koalicji Obywatelskiej udało się zmienić bieg obrad.

Rzeszów. Malutki Sebastian wraz z bratem pobiegli do budy. Matce nie udało się ich uratować, przykreRzeszów. Malutki Sebastian wraz z bratem pobiegli do budy. Matce nie udało się ich uratować, przykreCzytaj dalej

Senat będzie głosował uchwałę ws. równości wobec prawa

"Państwo, w którym rządzący mają więcej praw od obywateli, przestaje być państwem w pełni demokratycznym" - pisze w przedstawionym przez Grodzkiego projekcie. Zdaniem Marka Pęka (PiS), marszałek Senatu w sposób propagandowy i niemerytoryczny ocenia postawy przedstawicieli władz Polski. Wyjaśnił, że tezy zamieszczone w dokumencie są krzywdzące dla naszego kraju.

- Jako senatorowie Prawa i Sprawiedliwości od samego początku jesteśmy przeciwni tej uchwale. Jest ona głęboko demagogiczna, przedstawia sytuację, która nie występuje. To jest zagrywka czysto polityczna. Występują tam zwroty bardzo krzywdzące dla państwa polskiego. Uważam, że nie powinniśmy wprowadzać tego punktu pod obrady plenarne Senatu - przekonuje Marek Pęk podczas swojego wystąpienia w Senacie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zadziwiający wyciek z najbliższego otoczenia Kaczyńskiego. Na Nowogrodzkiej robi się gorąco
2. Marki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeś

Senat stał się miejscem niemałej kłótni między dwoma, zwalczającymi się obozami politycznymi. Słowa Marka Pęka postanowił zripostować parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej. Leszek Czarnobaj (KO) w ostrych słowach odpowiedział na zarzuty wicemarszałka Senatu. Zamieszanie 

- Chciałbym zgłosić wniosek przeciwny, argumentując to tylko jednym zdaniem. Jeżeli to wszystko, co będzie podniesione w dyskusji i jest ujęte w tej uchwale, jest nieprawdą, to państwo obronicie prawdę w dyskusji. Nie ma obaw. Prawda zawsze wyjdzie na jaw. W związku z tym proponuję głosować za, abyśmy mogli podyskutować o tej sprawie - przekonywał przedstawiciel KO. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wszystkich użytkowników Allegro. Serwis wprowadza prowizję od kosztów dostawy
  2. Od jutra duże zmiany w sklepach. Jak zmienią się godziny otwarcia sklepów - Biedronki i Lidla?
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Są oficjalne wytyczne na wakacje. Trudno sobie wyobrazić, ogromne rozczarowanie