. Facebook/Marek Sekielski
Źródło: Facebook/Marek Sekielski
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 9 Stycznia 2020

Sekielski usłyszał słowa dobiegające z telewizora i zaniemówił. "Bez jaj"

Tomasz Sekielski, choć bez wątpienia jest wybitnym dziennikarzem, nie osiągnąłby tak gigantycznego sukcesu, gdyby nie wsparcie brata. To właśnie Marek jest producentem filmu "Tylko nie mów nikomu". Od jakiegoś czasu pozostaje szczególnie aktywny w mediach społecznościowych - to on zresztą w dużej mierze odpowiada za kontakt z mediami ws. produkcji swoich i brata.

Marek Sekielski na bieżąco komentuje rozpalające opinię publiczną wydarzenia społeczne i polityczne. Szczególnie, kiedy zakrawają o temat, który sam zgłębia we własnej pracy - postawę kościoła katolickiego. Tak było i tym razem. Siedząc na fotelu fryzjerskim jednym uchem słuchał włączonego w tle telewizora. Kiedy uświadomił sobie, jaka scena rozgrywa się w programie "Pytanie na Śniadanie", na antenie TVP, odebrało mu mowę.

Był mistrzem komedii PRL. Przez rolę w filmie Barei przeżył jednak piekłoBył mistrzem komedii PRL. Przez rolę w filmie Barei przeżył jednak piekłoCzytaj dalej

Okazało się, że zaproszonymi do studia "ekspertami", debatującymi na temat konfliktu amerykańsko-irańskiego są... duchowni.

- Otóż telewizja „publiczna” tłumaczy widzom konflikt amerykańsko-irański przepowiedniami Ojca Pio o III wojnie światowej… BEZ JAJ! Doczekaliśmy czasów gdy bardzo poważny konflikt światowy tłumaczony jest za pomocą wierzeń, guseł, zabobonów??? Nie wiem jak to nazwać. Brak mi słów. Kurskiego kompletnie już po…….ło??? Naprawdę będziemy teraz edukować społeczeństwo przez pryzmat religii? A ci prowadzący/wydawcy to o czym myśleli zapraszając do studia tych widocznych na zdjęciu „specjalistów od polityki międzynarodowej”??? - zapytał ironicznie Sekielski.

Dodał również, że równie dobrze eksperci bazować mogliby na "Wiedźminie", pozostającym naszym narodowym fenomenem.

Tomasz Sekielski i jego brat, Marek, odznaczeni najwyższą dziennikarską nagrodą

Bracia Sekielscy, jak mało kto, cieszą się legitymacją do krytykowania polskiej rzeczywistości. Ich film "Tylko nie mów nikomu" w ubiegłym roku nie tylko wszczął w kraju dyskusję na temat ukrywania przypadków pedofilii w polskim kościele, ale zyskał również międzynarodowy rozgłos. Wyświetlono go m.in. w gmachu Parlamentu Europejskiego. Tomasz Sekielski odznaczony został na koniec 2019 roku najwyższą nagrodą, na jaką liczyć może dziennikarz - Tytuł Dziennikarza Roku Grand Press.

Bracia nie zwalniają tempa. Na ten rok zapowiedzieli już trzy premiery - kontynuację "Tylko nie mów nikomu", dokument opisujący aferę w SKOK-ach oraz produkcję, odkrywającą najmroczniejsze kulisy pontyfikatu Jana Pawła II.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zmiany w 500 plus również w 2020. Problematyczna sprawa z wnioskami może wielu wprowadzić w błąd

2. Bardzo mocny apel Martyny Wojciechowskiej do Polaków o tragedii w Australii. Daje do myślenia i wyciska łzy

3. Przed śmiercią kultowy aktor pobierał głodową emeryturę. W podobnej sytuacji znajduje się wiele gwiazd dawnych lat

4. Leszek Miller ujawnił kulisy startu Magdaleny Ogórek w wyborach. Mocne słowa

5. Polityk PiS kpi z Pawła Adamowicza. Miał zataić dochody

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI