Sejm nagrodził pracowników kancelarii.. WikipediaŹródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 5 Grudnia 2019

3,5 mln zł poszło na nagrody w Sejmie. Wiemy za co dokładnie

Sejm hojnie nagrodził pracowników swojej kancelarii. Nagrodami w tym roku może cieszyć się aż kilkuset z nich. Premie przyznane zostały trzem osobom z kierownictwa oraz 602 pracownikom kancelarii - wyjaśniło Centrum Informacyjne Sejmu dla Faktu.

Na nagrody dla pracowników Kancelarii Sejmu 4 listopada wydano prawie 3,5 miliona złotych. Nie jest to rekompensata niskich pensji w kancelarii, bowiem średnia wypłata sejmowych urzędników wynosi około 10 tys. złotych - o takich zarobkach przeciętny Polak niestety może tylko pomarzyć.

Nie będzie kolejnych 500 plus. Oficjalne stanowisko resortuNie będzie kolejnych 500 plus. Oficjalne stanowisko resortuCzytaj dalej

Sejm nagrodził swoich urzędników

Nagrody zostały przyznane bez względu na zajmowane stanowisko. Jak można zrozumieć z wyjaśnień CIS, hojność kierownictwa w rozdawaniu nagród jest skutkiem...wykonywania obowiązków wynikających z pracy w Sejmie. Mowa o wielokrotnych wydarzeniach, w których pracownicy musieli brać udział oraz o ponadstandardowym zaangażowaniu pracowników.

- W minionych 11 miesiącach odbyły się bardzo liczne wydarzenia o charakterze historyczno-społecznym, dyplomatycznym i jubileuszowym - przekonuje CIS.

- Dodatkowo trzeba przypomnieć o zakończeniu VIII i rozpoczęciu IX kadencji Izby, co również jest momentem wymagającym ponadstandardowego zaangażowania kierownictwa i pracowników Kancelarii Sejmu. - dodaje.

Dowiadujemy się, że nie każdy jednak został nagrodzony po równo. Najniższa premia wyniosła 600 złotych, a najwyższa 1800.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Koniecznie go wyrzuć. Popularny produkt spożywczy wycofywany z Polski przez fragmenty drutu

2. Emerytura już po 35 latach stażu? Trwają prace nad projektem

3. Afera po spotkaniu Dulkiewicz z papieżem. Chodzi o jej propozycję dla Franciszka

4. Jacek Sasin adresatem listu. Skala patologii w Spółkach Skarbu Państwa przeraża

5. Żona sportowca przekazała koszmarne informacje o jego nagłej śmierci. Simon chciał pobić kolejny rekord

6. Trutka na szczury w lekach. 2 mln Polaków zagrożonych, ministerstwo powołało sztab kryzysowy

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News