Sejm. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Stycznia 2020

"Pójdziecie za to do piekła". Awantura w Sejmie

Sejm stał się miejscem ostrej awantury. Sejmowa Komisja Sprawiedliwości pracowała nad senacką uchwałą ustawy dyscyplinującej sędziów. Z ust posłów opozycji padły mocne słowa. Politycy partii rządzącej nie pozostali im dłużni.

Senat, w którym w przeciwieństwie do Sejmu, większość ma opozycja, odrzucił wspomnianą ustawę dyscyplinującą. Dokument wrócił zatem do Sejmu, gdzie w Komisji Sprawiedliwości pracowano nad jego ostatecznym kształtem.

Sprawozdanie izby wyższej parlamentu w sprawie ustaw sądowych przedstawiła wicemarszałek Gabriela Morawska-Stanecka. W jej ocenie proponowana przez Prawo i Sprawiedliwość ustawa "prowadzi Polskę w kierunku marginalizacji". Znacznie ostrzej proponowane zmiany w wymiarze sprawiedliwości oceniła za to posłanka Koalicji Obywatelskiej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Ujawniono nowe wątki ws. zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Posłanka żąda wyjaśnieńUjawniono nowe wątki ws. zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Posłanka żąda wyjaśnieńCzytaj dalej

Sejm: sowietyzujecie sądy!

Zdaniem posłanki KO proponowana ustawa jest "wzięta z Sowieckiej Rosji". Jak podaje portal "Do Rzeczy", poponowane regulacje nazwała "wytrychem prawnym, który pozwoli prezydentowi wybrać prezesa Sądu Najwyższego, który będzie mu pasować".

– Ta ustawa doprowadzi do osłabienia prawa, sowietyzuje polski wymiar sprawiedliwości – grzmiała Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Do jej słów odniósł się Przemysław Czarnek z Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem to właśnie odrzucający ustawę Senat dał wyraz "sowietyzacji prawa". Dodał, że "jest to zamach na praworządność" oraz że "w ten sposób łamie się siódme przykazanie dekalogu: »nie kłam«".

"Do rzeczy" donosi, że w odpowiedzi Katarzyna Piekarska z KO zaznaczyła, że "idąc tokiem myślenia posła Czarnka, za tę ustawę rząd Prawa i Sprawiedliwości pójdzie do piekła". Dodała, że "jest to ostatni moment, by wycofać się z błędu".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Sygnał naziemnej telewizji będzie zmieniony. Twój telewizor może przestać odbierać obraz

2. Od 2 miesięcy nie zszedł na ziemię, mieszka w beczce na słupie. Ma przepiękny powód, brawo

3. Katolicki poradnik cichego oprawcy dziecka. Nagłaśniamy skandal, nad którym Rzecznik Praw Dziecka się nie pochyli

4. Ochrona środowiska w Polsce przypomina przykry żart. Znaleziono kolejnego "szkodnika", 1500 osobników do odstrzału

5. Fani "Na Wspólnej" nie odróżniają aktorów od postaci. Zabawne i przykre incydenty

6. Bardzo smutne słowa Salety o zdrowiu jego córki. Nie wygląda to dobrze

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News