Posłowie na Sejm, Konrad Berkowicz i Dobromir Sośnierz, hajlowali?
Źródło: Facebook
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 14 Listopada 2019

Pierwszy skandal nowej kadencji. Ujawniono stare zdjęcie hajlujacych posłów

Posłowie na Sejm, Konrad Berkowicz i Dobromir Sośnierz z Konfederacji, mieli znajdować się na, okrążającym internet zdjęciu, przedstawiającym grupę hajlujących mężczyzn. Pierwszy z polityków, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", potwierdził swoją tożsamość, tłumacząc, iż tylko sobie żartował.

Na Twitterze i kilku facebookowych fanpage`ach pojawiło się zdjęcie grupy mężczyzn, unoszących ręce w geście hitlerowskiego pozdrowienia. Internauci dopatrzyli się na nim obecnych posłów na Sejm RP z ramienia prawicowej Konfederacji - Konrada Berkowicza i Dobromira Sośnierza.

Dominik Tarczyński opublikował mema. Z samym sobąDominik Tarczyński opublikował mema. Z samym sobąCzytaj dalej

Pierwszy z wymienionych, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" potwierdził, iż został sfotografowany w takiej pozie. Nie pamięta, w którym roku, ani gdzie dokładnie zrobiono zdjęcie. Nie jest również pewien, czy stojący za nim mężczyzna to młody Dobromir Sośnierz.

Politycy na Sejm z ramienia Konfederacji hajlowali?

Z informacji, krążących po internecie wynika, że fotografia mogła zostać zrobiona na zjeździe młodzieżówki Unii Polityki Realnej w Brzesku, w 2009 roku. Mężczyźni mieli pozować do wspólnego zdjęcia, po spotkaniu z Krzysztofem Bosakiem. Berkowicz nie potwierdza tej wersji zdarzeń.

- Organizowaliśmy zjazd liberalnej młodzieżówki, podczas której robiliśmy sobie żarty z polskich faszystów - powiedział "Wyborczej" Berkowicz.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Marcin Gortat na ministra sportu. Internauci mają używanie po materiale TVP

2. W końcu. Szymon Hołownia komentuje sprawę swojej prezydentury