Sejm: Janusz Korwin-Mikke usnął
Źródło: Twitter
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 12 Listopada 2019

Pierwszy dzień kadencji Sejmu dobiega końca a już zrobiono zdjęcie, o którym będziemy mówić przez 4 lata

Sejm obradował dziś po raz pierwszy w nowej kadencji. Mamy za sobą wybór marszałków obu izb, płomienne przemówienia i złożenie przysięgi przez parlamentarnych debiutantów. Z tego dnia najlepiej w pamięć zapadnie, za pewne, wystąpienie Antoniego Macierewicza. Mimo emocji, jakie wzbudziło, niektórzy nieźle się wynudzili. Na przykład Janusz Korwin-Mikke.

Za nami uroczysta inauguracja pierwszego posiedzenia Sejmu nowej kadencji. Wszystko odbyło się zgodnie z przewidywaniami. Wybrany na marszałka seniora, Antoni Macierewicz, wyprawił na mównicy prawdziwe show.

Katastrofa smoleńska, ideologia gender i krzyki. Antoni Macierewicz inaugurował pierwsze posiedzenie SejmuKatastrofa smoleńska, ideologia gender i krzyki. Antoni Macierewicz inaugurował pierwsze posiedzenie SejmuCzytaj dalej

- Przełomem było przerodzenie narodowe po roku 2010. Jego źródłem była wielka fala powrotu patriotyzmu, świadomości narodowej i polskich obowiązków, żywa zwłaszcza wśród młodzieży, która najgłębiej przeżyła dramat katastrofy smoleńskiej (...) Wiemy, jaką cenę płacimy za porozumienia Okrągłego Stołu i jak wygląda kolejna faza neomarksistowskiego ataku oraz dokąd prowadzi ideologia gender - mówił dziś marszałek senior.

Na koniec dnia, prezentujemy Wam jeszcze lepszą scenę.

Sejm obraduje po raz pierwszy. Janusz Korwin-Mikke śpi

Janusz Korwin-Mikke zasiadł w sejmowej ławie po raz pierwszy od dawna. Wygląda na to, że szybko znudziła mu się rola parlamentarzysty. Dariusz Joński opublikował na Twitterze zdjęcie, na którym uwieczniony jest śpiący w czasie obrad Korwin-Mikke.

Przypominamy, że to nie pierwszy raz, kiedy politykowi zdarzyło się usnąć w publicznym miejscu. Janusz Korwin-Mikke drzemał już w Parlamencie Europejskim, na stole, podczas wizyty w Czeczenii oraz, co najmniej dziwi w tym zestawieniu, w pociągu PKP.

Sejm obraduje po raz pierwszy. Janusz Korwin-Mikke śpi