Gorąco w Sejmie. East News/Piotr Molecki
Źródło: East News/Piotr Molecki
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 19 Listopada 2020

Wznowiono obrady Sejmu, jest gorąco. "Uderzono mnie pałką w plecy, zostałem pchnięty na maskę samochodu"

Sejm o godz. 11 wznowił obrady i od samego początku zrobiło się gorąco. Głos zabrał m.in. szef MSWiA Mariusz Kamiński, który wziął na siebie odpowiedzialność za zachowanie policji podczas wczorajszych protestów. Przemawiał również Włodzimierz Czarzasty z Lewicy, relacjonując incydent, do jakiego doszło podczas zatrzymania posła.

Atmosfera w Sejmie jest bardzo gorąca. Podczas dzisiejszego posiedzenia poruszony został temat wczorajszych demonstracji Strajku Kobiet, głos zabierali m.in. Mariusz Kamiński i Włodzimierz Czarzasty.

Nagła, poważna awaria w Pekao. Klienci bez dostępu do ważnej usługi, o co chodzi?Nagła, poważna awaria w Pekao. Klienci bez dostępu do ważnej usługi, o co chodzi?Czytaj dalej

Emocjonalne wystąpienia w Sejmie

Sejm nie uniknął dziś tematu wczorajszych protestów, które odbyły się w Warszawie z inicjatywy Strajku Kobiet. Ok. godz. 18 przy ul. Wiejskiej zgromadziły się tysiące osób, by manifestować swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącej zakazu aborcji embriopatologicznej.

Protest przed Sejmem spotkał się ze zdecydowaną reakcją policji. Wg. relacji uczestników, funkcjonariusze mieli używać siły wobec demonstrantów; mówi się także o policjantach w cywilnych strojach, którzy tłumili protest przy pomocy pałek teleskopowych.

Podczas wczorajszych zajść przed Sejmem i w centrum Warszawy obecni byli również posłowie opozycji, m.in. Magdalena Biejat, która stała się ofiarą użycia przez policję gazu pieprzowego czy Włodzimierz Czarzasty, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Czarzasty w gorzkich słowach opisywał wczorajsze zajścia, twierdząc, że został bezpardonowo potraktowany przez mundurowych. Jego słowa kontrował szef MSWiA Michał Kamiński, który zgoła inaczej przedstawiał w Sejmie wczorajsze incydenty stwierdzając, że to właśnie politycy opozycji byli prawdopodobnymi agresorami podczas zamieszania z policją.

Klienci zdążyli zrobić zdjęcia produktu i wrzucić do sieci. Teraz Biedronka się tłumaczyKlienci zdążyli zrobić zdjęcia produktu i wrzucić do sieci. Teraz Biedronka się tłumaczyCzytaj dalej

Czarzasty vs Kamiński

Mariusz Kamiński wziął na siebie pełną odpowiedzialność za wczorajszą akcję policji wobec protestujących w Strajku Kobiet. Prosił dziś w Sejmie, by nie przerzucać winy na Jarosława Kaczyńskiego, gdyż to właśnie szefowi MSWiA podlegają służby, które skierowane były do ochrony wczorajszych manifestacji. Polityków opozycji Kamiński oskarżył o roztaczanie "złej atmosfery".

- Funkcjonariusz policji jest w szpitalu z uszkodzonym kolanem, rzepką. Będziemy ten incydent wyjaśniać, bo to jest niedopuszczalne. Władza musi zachowywać się zgodnie z procedurami i okazać szacunek policji - mówił dziś w Sejmie Mariusz Kamiński.

Szef MSWiA podkreślał, że posłowie opozycji są odpowiedzialni za incydenty, do jakich doszło podczas wczorajszych protestów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Waloryzacja 2021: Znamy już kwoty podwyżek. Będzie niespodzianka, aż 2136 zł więcej na rękę
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

- Dajecie parasol ochronny agresorom, robicie pseudo-interwencje, sam widziałem filmy na których posłanki mówiły słowa na "p" i "k" w stosunku do funkcjonariuszy. Narażacie bezpieczeństwo w szczególnym czasie pandemii w Polsce - grzmiał z sejmowej mównicy Mariusz Kamiński.

Na słowa te nie pozostał obojętny Włodzimierz Czarzasty, który relacjonował wczorajsze zajścia w zgoła inny sposób.

- Zostałem pchnięty na maskę samochodu, uderzono mnie pałką w plecy, zostałem pozbawiony wolności. Film pokazany na prezydium jest włączony od momentu już po tym wydarzeniu. Podeszli wtedy strażnicy sejmowi i dopiero wtedy mnie wypuszczono. Choć policja od kilkunastu minut już wiedziałem kim jestem. - opowiadał o swojej wczorajszej próbie dostania się do Sejmu Włodzimierz Czarzasty.

Polityk Lewicy zarzucił rządzącym brak uczciwości i doprowadzenie do sytuacji, w której obywatele zostają bici na ulicy.

Miał już kończyć Miał już kończyć "Fakty" TVN, niespodziewanie wypalił. W studiu zaległa głucha ciszaCzytaj dalej

źródło: wp.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy skończy się pandemia ? Znany immunolog podał konkretną datę
  2. Rewolucyjny przepis na szarlotkę bez pieczenia. Wszystkie składniki znajdziesz w swojej kuchni
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Rząd wyda ponad 125 mln złotych na jedną firmę. Wszystko przez zakaz lotów
  7. Bill Gates nie zamierzał dłużej milczeć. Powiedział, co może zdarzyć się już za kilka miesięcy