Sejm na swoim koncie, na Twitterze w obraźliwych słowach odniósł się do wpisu Georgette Mosbacher.. (zdj. Il. ) ; Jakub Kamiński/EastnewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jakub Kamiński/Eastnews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 6 Lipca 2020

Oficjalny i pilny wniosek o ujawnienie tożsamości osoby, która nie wylogowała się w Sejmie. Afera na całą Polskę

Sejm na swoim koncie, na Twitterze w obraźliwych słowach odniósł się do wpisu Georgette Mosbacher. Wciąż nie wiemy, kto był autorem skandalicznych deklaracji. Padł niespodziewany wniosek o ujawnienie danych osoby, która z konta konstytucyjnego organu, wdała się w medialną awanturę.

Ostatnie wydarzenia polityczne postawiły użytkowików Twittera na nogi. Rzeczniczka Zjednoczonej Prawicy postanowiła zaatakować komercyjną stację TVN. Powodem starcia stała się nadchodząca debata prezydencka TVP, w której udział weźmie jedynie prezydent Andrzej Duda. 

Mateusz Morawiecki znów pokazał, na co go stać, nie mógł sobie odpuścić. Mateusz Morawiecki znów pokazał, na co go stać, nie mógł sobie odpuścić. "Niech pan odbędzie debatę sam ze sobą"Czytaj dalej

Sejm: Kancelaria jednej z izb parlamentu włączyła się do awantury na Twitterze

"Trzaskowski boi się debaty z Polakami. Woli ustawioną debatę w WSI 24 i niemieckim Onecie. To przykład pogardy dla wyborców z mniejszych miejscowości. Mieszkańcy Końskich i Polacy już niedługo wystawią mu rachunek" - deklarowała Beata Mazurek. Jej wpis spotkał się ze stanowczą reakcją ze strony Georgetter Mosbacher. "Dobrze Pani wie, że szerzy Pani coś, co jest absolutnym kłamstwem, sugerując, że TVN to WSI. Powinna się Pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków" - krytykowała rzeczniczkę Prawa i Sprawiedliwości ambasadorka USA. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz Natanek znów odleciał, chce zbierać po 10 zł za brak krawata. "Jest tu któraś pani w portkach?" - śmiejąc się, zapytał podczas kazania
2. Samolot rozbił się na drodze, porażająca wiadomość ze świata. Jego zawartość wywołuje zdumienie

Do kłótni wysoko postawionych polityczek włączyło się oficjalne konto Kancelarii Sejmu na Twitterze. Organ, który powinien reprezentować wszystkich parlamentarzystów, włączył się w prywatny konflikt Mazurek i Mosbacher. "Skandal dyplomatyczny, bo pisze prawdę? Polityk we własnym kraju musi skulić uszy, bo ambasador innego państwa warknął?" - czytamy we wpisie Kancelarii Sejmu na Twitterze.

Oburzające wydarzenie, jakie rozegrały się w społecznościowym medium oburzyły wiceprezesa Forum Obywatelskiego Rozwoju. Marek Tatala, bo o nim mowa, złożył wniosek o dostęp do informacji na temat danych autora oburzającego tweeta. "W związku z wpisem @KancelariaSejmu o @USAmbPoland złożyłem w Kancelarii Sejmu wniosek o udostępnienie informacji publicznej w postaci imion i nazwisk wszystkich osób, które w dniu dzisiejszy miały dostęp do obsługi profilu Kancelarii na Twitterze" - czytamy w oświadzeniu ekonomisty.

Sejm

Sejm

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zabytkowe samochody pod inwestycje. Nawet nie wiesz, ile możesz na nich zarobić
  2. Wybory 2020. Wstrząsające nagranie obiegło całą Polskę. Na jaw wychodzą nowe fakty
  3. Wrzuciła niemowlę do wody, wszystko się nagrało. W sieci zawrzało, internauci oburzeni zachowaniem kobiety
  4. Policja rusza na kontrole. Już ponad 13 tys mandatów, mogą złapać każdego
  5. Zobaczył siebie w Wiadomościach TVP. "Nawet nie znają mojego miejsca pracy"
  6. Ufo nad Japonią? Rząd kraju nie ma pojęcia czym jest tajemniczy obiekt

Źródło: [Twitter/Marek Tatala/Beata Mazurek/Georgette Mosbacher/Kancelaria Sejmu]