Sebastian Kaleta. https://www.youtube.com/watch?v=eRRFdaJ0DNkŹródło: https://www.youtube.com/watch?v=eRRFdaJ0DNk
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Grudnia 2019

Sebastian Kaleta poszedł o krok za daleko. Rozważane kroki prawne

Sebastian Kaleta twierdzi, że warszawski ratusz wydaje ogromne sumy na wsparcie organizacji promujących ruchy LGBT, dewiacje seksualne, zażywanie narkotyków oraz prostytucję. Na alarm, rzecz jasna, bije również TVP Info.

Według raportu przeprowadzonego przez Wiceministra Sprawiedliwości Sebastiana Kaletę warszawski ratusz wspiera organizacje, które promują "ruchy LGBT, dewiacje seksualne, zażywanie narkotyków i legalizację prostytucji".

– Przeprowadziłem analizę wydatków, zajrzałem do kilku konkursów organizowanych przez miasto stołeczne Warszawa. Przeanalizowałem kilkanaście organizacji, łączna kwota dofinansowań to 7 mln zł w latach 2017-2019. To prawdopodobnie wierzchołek góry lodowej. Każda z tych organizacji promuje ruchy LGBT – mówił Kaleta na konferencji transmitowanej przez TVP Info. Chodzi o organizacje pozarządowe, które mogą liczyć na finansową pomoc Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Sebastian Kaleta i TVP: "Chemsex, narkotyki, legalizacja prostytucji. Warszawski ratusz i miliony na organizacje LGBT"

TVP i wiceminister Kaleta są zgodni: wspierane organizacje "uczą, jak zażywać narkotyki, promują dewiacje seksualne, a nawet walczą o legalizację prostytucji", podaje portal "Metro Warszawa".

O jakich organizacja mowa? Chodzi m.in. o projekty mające na celu walkę z alkoholizmem czy HIV. Zdaniem Sebastiana Kalety docelową grupą beneficjentów tychże programów jest społeczność LGBT.

Jaki, Kempa i ks. Oko brali udział w haniebnym wydarzeniu. Doszło do szarpaniny, zaatakowano osoby, broniące praw LGBTJaki, Kempa i ks. Oko brali udział w haniebnym wydarzeniu. Doszło do szarpaniny, zaatakowano osoby, broniące praw LGBTCzytaj dalej

Oberwało się też stowarzyszeniu Lambda Warszawa, które prowadzi telefon zaufania kierowany do osób LGBT+ oraz ich bliskich.

"Miliony z warszawskiego ratusza dla organizacji promujących m.in dewiacje seksualne, narkotyki i prostytucję", alarmuje z kolei legendarny pasek TVP Info.

"Kolejny fake news TVP Info i Sebastiana Kalety. Warszawa nigdy nie nakłaniała i nie zachęcała nikogo do stosowania jakichkolwiek substancji psychoaktywnych. Jako miasto angażujemy się w projekty edukacyjne i społeczne zmierzające do przeciwdziałania uzależnieniom, a nie na odwrót". Tak za pomocą Twittera komentuje całą sprawę Kamil Dąbrowa, rzecznik warszawskiego ratusza.

Ewa Rogala, kolejny pracownik ratusza, napisała z kolei, że planowane są działania prawne. "W związku z kłamstwami i manipulacjami prezentowanymi przez Sebastiana Kaletę oświadczamy: Miasto Warszawa wspiera działania edukacyjne i profilaktyczne skierowane do zagrożonych HIV/AIDS, opierając się na zaleceniach ekspertów, a nie polityków. Ratusz rozważa kroki prawne wobec osób, które rozpowszechniają nieprawdziwe informacje, manipulują faktami, wywołując atmosferę zastraszenia. Nasi prawnicy już zajęli się opublikowanymi dziś materiałami".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nawet jak nie ogrzewasz mieszkania, to i tak będziesz płacił. Przepisy są nieubłagane

2. Najczęstsze objawy nowotworu głowy i szyi. Warto je znać

3. Nie otrzymamy PIT-ów w terminie? Problemy ministerstwa

4. Mocne słowa o życiu prywatnym Marty Kaczyńskiej. Profesor nie pozostawiła na niej suchej nitki

5. Z kim Duda zmierzy się w II turze? Przełomowy sondaż

6. Media dotarły do informacji o stanie zdrowia Kaczyńskiego. Konieczna jest kolejna operacja