Schronisko w Radysach miejscem największej interwencji w kraju.. facebook/Pogotowie dla ZwierząŹródło: facebook/Pogotowie dla Zwierzą
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Lipca 2020

Te psy, które jeszcze żyły, umierały na oczach wolontariuszy. Właściciel schroniska wychodzi z aresztu

Schronisko w Radysach zostało miejscem największej interwencji w kraju. Przedstawiciele fundacji "Pogotowie dla Zwierząt" dokładają wszelkich starań, by uratować jak najwięcej zwierząt z placówki nie bez powodu tytułowanej "mordownią". Przebywające w schronisku psy umierały w strasznych męczarniach. Do uratowania nadal pozostało kilkadziesiąt czworonogów.

Schronisko dla zwierząt znajdujące się w Radysach na Mazurach nie jest z pewnością obce osobom, którym bliska jest walka o dobro zwierząt. Próbę uratowania przebywających w placówce psów podjęła m.in. organizacja "Pogotowie dla Zwierząt", organizując zbiórkę pieniędzy, która przebiła wszelkie progi popularności. Na ten moment na rzecz akcji zebrano niemal 1,5 mln złotych.

Prywatne szczegóły ślubu Jacka Kurskiego trafiły do sieci. Pojawił się gość specjalny, zaskoczeni?Prywatne szczegóły ślubu Jacka Kurskiego trafiły do sieci. Pojawił się gość specjalny, zaskoczeni?Czytaj dalej

Suma, choć robiąca wrażenie, jest absolutnie niezbędna, by pomóc tysiącom czworonogów przebywających w ośrodku w skandalicznych wprost warunkach. "Psy umierają jak muchy, w strasznych cierpieniach. Pracownicy utrudniają adopcje, kłamią, oszukują, to jest dramat", piszą przedstawiciele fundacji, cytowani przez Radio Zet.

Schronisko zwane "mordownią"

Z oficjalnych danych, do których dotarła organizacja, wynika, że "w kilku pierwszych miesiącach 2020 roku ze schroniska w Radysach wyjechały prawie 4 tony martwych psów". Zaznaczmy, że są to jedynie oficjalne statystyki. Prawda może okazać się zatem jeszcze brutalniejsza. Części zwierząt nie udało się uratować. Pozostałe były w stanie agonalnym, mając poodgryzane fragmenty ogonów czy szczęk.

Pół kraju z pilnymi ostrzeżeniami Instytutu. Zrobi się niebezpiecznie, lepiej dobrze się przygotowaćPół kraju z pilnymi ostrzeżeniami Instytutu. Zrobi się niebezpiecznie, lepiej dobrze się przygotowaćCzytaj dalej

Jak wskazuje radiozet.pl, inicjatywa trwa od kilku tygodni. W akcja zaangażowane są nie tylko organizacje walczące o ochronę praw zwierząt, ale także weterynarze, policjanci i wolontariusze. Znaczną część czworonogów udało się już uratować. Z przekazanych przez "Pogotowie dla Zwierząt" informacji wynika, że na ratunek nadal czeka około 80 psów.

"Właściciele tego miejsca wygrywają kolejne przetargi w gminach na bezdomne psy, ponieważ proponują najniższy koszt za przyjęcie zwierzęcia pod opiekę – „kasują” za jego dalsze życie niewiele ponad 1000 złotych. Jak wygląda dalsza opieka za taką cenę? Nie trudno przewidzieć", czytamy na stronie zbiórki, którą wsparło ponad 33 tys. osób, co pozwoliło na uratowanie tysięcy zwierząt.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niebywałe nagranie Tadeusza Rydzyka trafiło do sieci. Został przyłapany na skandalicznym zachowaniu, przypominamy
2. Ważne zmiany dla emerytów i rencistów już w mocy. Nawet 3732,10 zł więcej do świadczenia

Warto zaznaczyć, że według Radia Zet decyzją Sądu Okręgowy w Olsztynie, która zapadła w miniony piątek, uchylono tymczasowe aresztowanie wobec właściciela schroniska Zygmunta D. oraz jego kierownika Daniela D. Szybko wpłacono bowiem 150 tys. kaucji, dzięki czemu podejrzani o znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem mężczyźni będą mogli odpowiadać z wolnej stopy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Stockinger niedawno trafił do szpitala, teraz jest w żałobie i załamany. Śmiertelna choroba wygrała
  4. Emerytura będzie jeszcze wyższa, wystarczy poczekać. ZUS w następnej transzy wypłaci wyższą trzynastkę
  5. Były mąż Marty Kaczyńskiej przerywa milczenie. Mówi o głośnym skandalu
  6. Porażająca wiadomość z rana. Płonie słynna katedra w Europie, służby w akcji

Źródło: radiozet.pl / facebook/Pogotowie dla Zwierząt / ratujemyzwierzaki.pl