Joanna Sheuring-Wielgus podczas pikiety solidarnościowej przed Sądem Okręgowym.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Listopada 2020

Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"

Posłanka Joanna Sheuring-Wielgus domaga się przeprosin od policji. Funkcjonariusze oskarżają ją o szerzenie hejtu. W odpowiedzi członkini Lewicy mówi o manipulacji Komendy Stołecznej Policji. "Reputację i zaufanie buduje się latami, traci w sekundę. I Wy właśnie ją tracicie".

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, który orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z polską konstytucją, wywołała ogromne poruszenie społeczeństwa. Choć w listopadzie protesty zdawały się nieco przycichać, mijający tydzień udowodnił, że manifestantom biorącym udział w Strajku Kobiet nadal nie brakuje energii.

Niewielu wie, w jakich warunkach mieszka Marta Kaczyńska. Przechwala się zdjęciami, czy jej wypada?Niewielu wie, w jakich warunkach mieszka Marta Kaczyńska. Przechwala się zdjęciami, czy jej wypada?Czytaj dalej

Najgoręcej było w środę, gdy po planowanej blokadzie Sejmu demonstranci ruszyli w stronę centrum. Wówczas to marsz zaczęła blokować policja. W wyniku przepychanek użyto gazu. Media obiegły ponadto materiały, na których ubrani po cywilnemu funkcjonariusze okładali pałkami kobiet. Część z nich nie przestawała, gdy protestujące znajdowały się już na ziemi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. WHO wskazało, co należy zrobić, aby lockdown nie był koniecznością. Mocna teza organizacji
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

W czwartek przed Sądem Okręgowym w Warszawie odbyła się pikieta solidarnościowa z aktywistkami zatrzymanymi podczas Strajku Kobiet. Wówczas również nie obyło się bez przemocy. Jeden z mundurowych przewrócił kobietę na ziemię, a całość uchwyciły krajowe media.

Portal Gazeta.pl wskazywał, że w związku z zajściem w stolicy senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza złożył już zawiadomienie w prokuraturze, a także wniosek do komendy głównej o wszczęcie postępowania służbowego.

Policja o "zagrożeniu hejterami"

Monika Olejnik w znaczących słowach. Mówi o UE: Monika Olejnik w znaczących słowach. Mówi o UE: "Jesteśmy nieszczęsnym krajem"Czytaj dalej

Nieco w innym świetle zdarzenie usiłowali przedstawić przedstawiciele warszawskiej policji. W mediach społecznościowych opublikowano materiał, na którym posłanka Lewicy ujawnia demonstrantom dane policjanta. Według KSP Sheuring-Wielgus doprowadziła do eskalacji hejtu.

"Jak dużym zagrożeniem są hejterzy mówili politycy, mówiła organizatorka Strajku Kobiet. Tymczasem obecna na miejscu posłanka po uzyskaniu imienia i nazwiska policjanta przekazuje je protestującym. Żona funkcjonariusza na prywatnym FB zaczęła otrzymywać już hejsterskie wpisy", czytamy we wpisie Komendy Stołecznej Policji. Przy okazji opublikowano krótkie nagranie.

Sheuring-Wielgus: "Będę domagała się przeprosin"

Zupełnie inaczej widziała to jednak wspomniana członkini Lewicy. Joanna Sheuring-Wielgus opublikowała znacznie dłuższy materiał z czwartkowego zamieszania, zapewniając przy okazji swój komentarz do sprawy, a całość nazywając manipulacją.

"Na piękną manipulację pozwoliła sobie dziś na Twitterze Policja Warszawa", czytamy we wpisie posłanki. "Na swoim profilu na TT KSP pokazuje bardzo krótki i kompletnie wyrwany z kontekstu fragment, w którym policjant mówi jak się nazywa. Przypadkiem KSP całkiem pominęła wszystko, co wydarzyło się wcześniej i dlaczego proszę o imię i nazwisko. Na szczęście nagrała to kamera TVN24, a resztę ja na wczorajszym live".

Kolejno Sheuring-Wielgus przytoczyła szczegóły przepychanek przed sądem. "Ten sam policjant chwilę wcześniej uderzył i wywrócił dziewczynę, która nie dotknęła go nawet małym palcem! Dziewczyna uderzyła głową o jezdnię. A potem policjant schował się za kolegami i długo, mimo jasno wyrażonego żądania, nie chciał powiedzieć, jak się nazywa. Imię i nazwisko policjanta na służbie, jego numer służbowy oraz podstawa interwencji to nie tajemnica Komendo Stołeczna Policji".

Posłanka zapowiada, że jeśli nie otrzyma przeprosin od przedstawicieli Komendy Stołecznej Policji, sprawa znajdzie swój finał w sądzie. "Reputację i zaufanie buduje się latami, traci w sekundę. I Wy właśnie ją tracicie", dodaje na zakończenie. Poniżej odnaleźć można nagranie ze zdarzenia.

źródło: Twitter / Facebook / Gazeta.pl

Rząd zniósł pewne obostrzenia, chodzi o placówki handlowe. Dotyczy każdego, premier właśnie ogłosiłRząd zniósł pewne obostrzenia, chodzi o placówki handlowe. Dotyczy każdego, premier właśnie ogłosiłCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Profesor Lew-Starowicz w żałobie. Przeżywa ogromną stratę
  2. Siostra Anastazja podała najlepszy przepis na sałatkę jarzynową. Tradycyjna, bez udziwnień, smak każdych świąt
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"