Santander bank wycofa się z Polski?. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 12 Lutego 2020

Popularny bank ma ukrywać plan wycofania się z Polski. Klienci dowiedzą się ostatni?

Santander bank niebawem wycofa się z Polski - tak jego sytuację oceniają eksperci. Choć jego przedstawiciele odżegnują się od tych podejrzeń, możemy podejrzewać że tak jak w wielu innych, tego typu przypadkach, klienci o decyzji dowiedzą się ostatni.

O sprawie poinformował "Parkiet". Z jego ustaleń wynika, że Banco Santander rozważa sprzedaż Santander Banku Polska. Decyzja o wycofaniu się z naszego rynku wynikać ma m.in. ze zbyt wysokich podatków i dużej konkurencji. Jak tłumaczą specjaliści, Santander wykazuje wysoką rentowność w Ameryce Południowej, gdzie unikać może części prawnych obostrzeń. Europejskie wymogi, dotyczące kapitału to jedno. Polska jest dla Hiszpanów szczególnie mało żyznym gruntem ze względu na bardzo wysoki podatek od aktywów.

Jak wygląda grób abp Juliusza Paetza? Niespodziewany widokJak wygląda grób abp Juliusza Paetza? Niespodziewany widokCzytaj dalej

Santander bank wycofa się z Polski?

"Parkiet" powołuje się na trzy źródła, które ocenia jako bardzo wiarygodne. Z ich doniesień wynika, że Santander Bank Polska już niebawem opuści nasz rynek.

Bank oficjalnie zaprzecza doniesieniom. Jak zauważa jednak redakcja portalu bezprawnik.pl - niejednokrotnie miały miejsce podobne sytuacje, których obrót ostatecznie pokrywał się z przewidywaniami ekspertów.

ZOBACZ TAKŻE:

1. 1200 zł dla 63 tys. matek. Po świadczenie mogą zgłaszać się też ojcowie

2. Pokazali, jak wygląda samolot po wyjściu niektórych pasażerów. Tragedia, gorzej niż w chlewie [FOTO]

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Krzysztof Cugowski nagle chwycił mikrofon na pogrzebie Lipki. Wszyscy usłyszeli jego słowa, bliscy zalali się łzami