Santader, ING i Alior Bank. (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 8 Sierpnia 2020

Masz konto w jednym z tych trzech banków? Uwaga, w weekend możesz mieć poważne problemy

Santader, ING i Alior Bank przekazały nienajlepsze wiadomości dla swoich klientów. Wielu z nich będzie zmagać się z przerwami technicznymi. Niemożliwe będzie między innymi wykonanie przelewów. Prace serwisowe mogą trwać wiele godzin. Część z nich zaczęła się jeszcze dziś.

Rozwój bankowości elektronicznej oraz mobilnej wiąże się nie tylko z udogodnieniami. Instytucje finansowe muszą regularnie przeprowadzać prace serwisowe, co wiąże się z wyłączeniem dostępu do konkretnych usług. Osoby posiadające swoje konta w bankach Santander, ING i Alior Banku już od dłuższego czasu nie mogą skorzystać z funkcji przelewu oraz wypłaty gotówki. Wiele wskazuje na to, że sytuacja ta może potrwać jeszcze przez kilka godzin. Na oficjalnych stronach instytucji pojawiły się ważne komunikaty.

Małgorzata Rozenek-Majdan przerwała milczenie. Wykazała się odwagą, jakiej wielu brakujeMałgorzata Rozenek-Majdan przerwała milczenie. Wykazała się odwagą, jakiej wielu brakujeCzytaj dalej

Santader, ING i Alior Bank prowadzą ważne prace techniczne

ING podaje, że od godziny 8:00 do 18:00 moduł Makler oraz aplikacja ING Makler Mobile była niedostępna dla użytkowników. Bank dodaje, że utrudnienia mogą się przedłużyć i trwać nawet przez cały weekend. Szczególnie w nocy z niedzieli na poniedziałek (9/10 sierpnia) niemożliwe będzie wykonanie płatności kartami w systemie bankowości internetowej. W przypadku Alior Bank wystąpią problemy z możliwością wejscia na swoje konto. Klienci tej instytucji zmagali się z utrudnieniami od 7 sierpnia do 8 sierpnia. 

Wcześnie wpadła w nałóg, nie chciała słuchać rodziców. Tajemnice Marty Kaczyńskiej miały zostać ukryteWcześnie wpadła w nałóg, nie chciała słuchać rodziców. Tajemnice Marty Kaczyńskiej miały zostać ukryteCzytaj dalej

W nocy z soboty na niedzielę (8/9 sierpnia) klienci Santander Bank Polska nie skorzystają z aplikacji mobilnej, bankowości internetowej. Nie będzie można też wykonać płatności kartą oraz blikiem. Niemożliwe będzie też wykonanie przelewów natychmiastowych, wypłacenia gotówki z bankomatu oraz dokonania zakupów przy użyciu usługi Przelew24. Kierownictwo instytucji informuje, że pracę potrwają w przedziałach 24:00-1:00 i 1:00-3:00. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Podjęto natychmiastową decyzję o zamknięciu. GIS wprowadził obostrzenia na północy Polski
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Niemcy nie chcą nosić maseczek, jest gorzej niż u nas. Próby zwrócenia uwagi wywołują agresję

Santader, ING i Alior Bank przepraszają za utrudnienia spowodobane pracami serwisowymi. Wyjaśnili, że działania te są rutynowe, więc nie należy niepokoić się ewentualnym problemem technicznym. Już za kilka godzin wiele funkcji instytucji finansowych ponownie zostanie oddanych do użytkowania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
  2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?
  3. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli
  4. Pracownica Tadeusza Rydzyka ujawniła kulisy działania toruńskiego imperium. Robią wrażenie
  5. Jarosław Kaczyński nie ma skrupułów. Dziennikarze dotarli do słów, które wypowiedział w kuluarach. Czeka nas polityczne trzęsienie ziemi?
  6. Koronawirus nad Bałtykiem. Kwarantanna w ośrodku wypoczynkowym

Źródło: [Wirtualna Polska]>