Sanatorium. Uwaga TVN! screen z programuŹródło: Uwaga TVN! screen z programu
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 21 Stycznia 2020

Dramat w sanatorium. Gwiazda sportu wykorzystała młodszą kobietę, pielęgniarka się śmiała

Sanatorium miało być dla pani Sylwii miejscem, które da jej ukojenie w walce z nowotworem i depresją. Zamiast tego spotkał ją jednak koszmar a osoby, które powinny udzielić jej pomocy, zachowywały się w skandaliczny sposób.

Sprawa pani Sylwii została opisana przez dziennikarzy programu "Uwaga TVN!". Kobieta udała się do sanatorium, w którym gościli również emerytowani żużlowcy. Wśród nich jej oprawca, Antoni F. Na pobyt w ośrodku zdecydowała się ze względu na nowotwór i depresję.

– Psychicznie nie byłam w najlepszym stanie. Pojechałam do sanatorium na siłę. W trakcie turnusu zaczęłam się lepiej czuć – opowiada.

Pewnego wieczoru sanatorium zorganizowało dancing. Pani Sylwia postanowiła zwierzyć się ze swoich problemów 70-letniemu kuracjuszowi, Antoniemu F. Mężczyzna w młodości był żużlowcem, do sanatorium przyjechał ze swoimi kolegami po fachu.

Gwiazda Gwiazda "Czterech pancernych i psa" znowu na salonach. Prezentuje się obłędnie, mamy zdjęciaCzytaj dalej

– Opowiedziałam mu o swojej chorobie. Zwierzyłam się, że ciężko mi z tym wszystkim. Wydawało mi się, że mi współczuł. Będąc w tym ośrodku, nie miałam żadnej woli na jakiekolwiek bliższe relacje z mężczyznami. Dlatego zatańczyłam z panem Antonim, wiedząc, że to nie będzie odebrane dwuznacznie, był ode mnie dużo starszy – opowiedziała pani Sylwia.

Jedna z koleżanek pokrzywdzonej nagrywała dancing. Udało jej się zarejestrować moment, w którym pani Sylwia zasłabła. Antoni F. wyprowadził ją z sali razem z kolegą.

- Kolega Mirek widział, jak ona się osunęła na sali, a Wiola widziała, jak dwóch mężczyzn ją wyprowadza. Ktoś poprosił Mirka, żeby poszedł i sprawdził, czy ona jest w swoim pokoju. Nie było jej tam, więc wszyscy ruszyliśmy w stronę pokoju tamtego mężczyzny – opowiada pani Iwona.

Koleżanka kobiety próbowała ją uratować. Pobiegła do pokoju by sprawdzić, co się z nią dzieje. Antoni F. zabarykadował pokój. Mimo próśb, obecna w ośrodku pielęgniarka nie chciała wydać klucza. Powiedziała jedynie, że "nie będzie się wtrącać, bo oni są dorośli". Koleżanki pani Sylwii ostatecznie dotarły do niej, wyłamując drzwi balkonowe.

– Jak udało nam się wejść do środka, on wypchnął Renatę, mnie próbował uderzyć i zamknął balkon. Więc jeszcze raz wypchnęłyśmy te drzwi. Sylwia była cały czas nieprzytomna, nie reagowała na nasze krzyki, dotyki, na nic. Od połowy w dół była rozebrana, górę miała ubraną, więc działał w pośpiechu. Jej bielizna była zakrwawiona – relacjonuje pani Iwona.

Sanatorium nie stanęło na wysokości zadania. Personel szpitala - również

Pani Sylwia obudziła się w szpitalu. Lekarz dopytywał, czy została zgwałcona. Wtedy uświadomiła sobie, co się wydarzyło. Nie zaproponowano jej żadnego badania. Została odwieziona do sanatorium. Po obejrzeniu nagrań policja ponownie zabrała ją do szpitala.

 – Koleżanka spytała lekarza, czy doszło do stosunku, a on to potwierdził. Podczas badania pielęgniarka dwukrotnie wychodziła z pokoju, bo nie mogła się powstrzymać od śmiechu – opowiada.

Były żużlowiec usłyszał zarzut gwałtu i doprowadzenia kobiety do upojenia alkoholowego. Mimo to nie trafił do aresztu. Musiał zapłacić kaucję w wysokości 10 tys. zł. Ma również zakaz zbliżania się do pani Sylwii.

– Z samego filmu nie wynika to, że doszło do gwałtu. Ten zarzut cały czas na podejrzanym ciąży i nie można wykluczyć, że o popełnienie takiego przestępstwa zostanie oskarżony – komentuje Roman Witkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Pani Sylwia dalej walczy z chorobą nowotworową. Ma przerzuty. Jej adwokat, mec. Anna Nowak zapewnia, że będzie walczyć o godność swojej klientki.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Rozliczenie z małżonkiem wcale nie takie proste. Łatwo możesz być oskarżony o fałszywe zeznania

2. Lawina hejtu na Martynę Wojciechowską. Wszystko przez słowa o depresji

3. Abp Marek Jędraszewski przeszedł samego siebie. "Już nie wiadomo, kto jest mężczyzną"

4. W TVP istnieje czarna lista. Były dziennikarz ujawnił jej treść

5. Tadeusz Rydzyk organizuje sympozjum. Ogromne kontrowersje

6. Bardzo smutne słowa Salety o zdrowiu jego córki. Nie wygląda to dobrze