Samolot lecący z Londynu do Wrocławia miejscem awantury o maseczkę.. (zdj.ilustr.) pxhere.com (CC0 Public Domain)Źródło: (zdj.ilustr.) pxhere.com (CC0 Public Domain)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Września 2020

Dantejskie sceny na pokładzie samolotu. Do akcji wkroczyła Straż Graniczna, pasażer skończył w kajdankach

Samolot lecący z Londynu do Wrocławia stał się kolejnym miejscem awantury o maseczkę. Jeden z pasażerów nie zamierzał stosować się do poleceń załogi i odmawiał zakrycia nosa oraz ust. Tuż po wylądowaniu mężczyzna trafił w ręce funkcjonariuszy.

Szczegóły zdarzenia, do którego doszło we wtorek 22 września, za "Gazetą Wyborczą" przytacza portal Gazeta.pl. Z przekazanych przez serwis informacji wynika, że zgłoszenie mówiące o pasażerze, który sprawia wyraźne problemy załodze samolotu, dotarło do dyżurnego straży granicznej lotniska we Wrocławiu-Starachowicach. Awantura miała miejsce na pokładzie maszyny lecącej z Londynu do Wrocławia.

Słowa Katarzyny Cichopek w Słowa Katarzyny Cichopek w "Pytanie na śniadanie" oburzyły wielu widzów. Wreszcie przerwała milczenieCzytaj dalej

Samolot miejscem awantury o maseczkę

Podróżnym, który nie zamierzał zastosować się do panujących standardów epidemiologicznych, okazał się 45-letni mieszkaniec powiatu bolesławskiego. Mężczyzna konsekwentnie odmawiał założenia maseczki, mimo powtarzających się nakazów zarówno ze strony załogi, jak i samego kapitana samolotu. Jak wskazuje Gazeta.pl, Polak nie zamierzał również wypełniać karty lokalizacyjnej.

Koszmar ulubienicy widzów z Koszmar ulubienicy widzów z "Top Model". Ciężka choroba nadeszła nagle, szczegóły okazały się zatrważająceCzytaj dalej

Zdaniem załogi 45-latek stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu. W efekcie, gdy samolot wylądował już na płycie wrocławskiego lotniska, na pokład maszyny natychmiast weszli mundurowi ze Straży Granicznej. Mężczyznę wyprowadzono w kajdankach, po czym został on przesłuchany przez funkcjonariuszy. W trakcie rozmowy krnąbrny pasażer otwarcie przyznał, że nie stosował się do poleceń kapitana.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czołowy dziennikarz TVP Info ordynarnie o koleżance po fachu. Wytknęła mu kłamstwo
2. Dopada cię jesienna chandra? Dodaj do kawy jedną porcję przyprawy, od razu poczujesz ulgę
3. "Doda też zarabia ciałem". Przed premierą "Dziewczyn z Dubaju" piosenkarka poddana ostrej krytyce

Mimo że ostatecznie zdecydował się wypełnić wspomnianą kartę lokalizacyjną, mężczyzna został ukarany mandatem. Za naruszenie przepisów Prawa lotniczego 45-latek będzie zmuszony zapłacić karę wynoszącą 300 zł. Przypomnijmy, że szczegółowe wymagania dotyczące bezpieczeństwa na krajowych lotniskach i na pokładach samolotów zostały opracowane przez Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z Urzędem Lotnictwa Cywilnego na podstawie wytycznych Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).

"Naszym priorytetem podczas tworzenia wytycznych było zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów na lotniskach i pokładach samolotów. Chcemy, by pasażerowie czuli się w pełni bezpiecznie, podróżując samolotem. Jednolite procedury mają także na celu zapobiegnięcie sytuacji, w której lotnictwo stanie się źródłem ponownej infekcji", wskazywał Piotr Samson, Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, cytowany przez ulc.gov.pl.

Jarosław Jakimowicz powinien się bać? Światło dzienne mogą ujrzeć wszystkie jego sekrety, nie może nic zrobićJarosław Jakimowicz powinien się bać? Światło dzienne mogą ujrzeć wszystkie jego sekrety, nie może nic zrobićCzytaj dalej

Źródło: Gazeta Wyborcza / Gazeta.pl / ulc.gov.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tylko odbierzesz telefon. Potem możesz się nie wypłacić
  2. Brutalny atak w Żabce. Mężczyzna pobił właścicielkę sklepu
  3. Niepełnosprawny pan Kazimierz wypadł z wózka, podczas nagrań, o pomoc prosił zdecydowanie zbyt długo. Porażająca sprawa nagłośniona przez Polsat
  4. Po wejściu do mieszkania sprawdź jedną rzecz. Złodzieje mają nowy sposób
  5. Magdalena Ogórek wolałaby nie wspominać o starym nagraniu. Okrąża internet
  6. Wideo - Tragiczny wypadek. Młodzi motocykliści nie mieli żadnych szans w zderzeniu z samochodem

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News