Salmonella w polskim drobiu. ramstein.af.mil
Źródło: ramstein.af.mil
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 26 Grudnia 2019

Salmonella aż w 21 tonach polskiego mięsa. Takie wieści w same święta

Salmonella w polskim mięsie została wykryta przez Bułgarską Agencję ds. Bezpieczeństwa Żywności. Można śmiało powiedzieć, że jest to katastrofa dla polskiego przemysłu mięsnego. Sytuacja dotyczy bowiem partii 21 ton mięsa.

Jak podaje portal money.pl, "bułgarski serwis informacyjny Nova w samą wigilię poinformował o tym, że Bułgarska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności wykryła 21 ton mięsa drobiowego skażonego salmonellą". Sytuacja jest poważna. Na początku grudnia bułgarskie służby odkryły bowiem podobną sytuację. Zablokowano wówczas sprzedaż aż 100 ton polskiego drobiu.

Przykra wiadomość od operatora na święta, internauci biją na alarm. Wyciekły dane klientów?Przykra wiadomość od operatora na święta, internauci biją na alarm. Wyciekły dane klientów?Czytaj dalej

Salmonella w polskim drobiu

Według portalu wzmożone kontrole mięsa eksportowanego z polski są efektem ostrzeżeń, których miało być przynajmniej kilkanaście. Sytuacja jest efektem Systemu Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach

Bułgarskie media informują, że jak dotąd nie wykryto przypadków zatrucia wśród konsumentów. Drób ma być niegroźny dla zdrowia, jeśli zostanie poddany obróbce termicznej.

Warto jednak dodać, że sprawa nie ogranicza się do terytorium Bułgarii. Polskie mięso ma problemy również w innych krajach Europy. Włoskie władze umieściły polski drób na liście najbardziej niebezpiecznych produktów. W tym przypadku również chodziło o mięso zakażone salmonellą.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Tragedia tuż przed świętami. „Umarła po 10 dniach walki. Jej dzieci w wieku 7- i 2-lat spędzą święta bez mamy”

3. Co z PiS po odejściu Kaczyńskiego? Bliski współpracownik ujawnia

4. Gwiazda dawnych lat w dobrych relacjach z pierwszą damą. Wiedzieliście, że się lubią?

5. Poszukiwany od 2 lat chłopiec, znaleziony w domu pedofila. Policja musiała wejść w maskach, dantejskie sceny

6. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala