Sałatka Jarzynowa. Wikipedia
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 21 Grudnia 2019

Całe życie robiliście sałatkę jarzynową źle. Magda Gessler dodaje wyjątkowy składnik

Sałatka jarzynowa jest obowiązkową pozycją na polskim, wigilijnym stole. W każdym domu robi się ją nieco inaczej. Sposób, w jaki przygotowuje ją Magda Gessler, jest jednak bardzo odległy od standardowych wyobrażeń na temat tego dania. Wszystko przez jeden szczególny składnik.

Magda Gessler, w jednym z ostatnich odcinków swojego programu kulinarnego na Youtube, przygotowywała właśnie sałatkę jarzynową. Restauratorka przyznała, że jej smak i zapach, na zawsze kojarzyć się jej będzie z domem rodzinnym. Sałatkę jarzynową uwielbiają również jej dzieci.

Krzysztof Kononowicz będzie miał ciepłe święta. Niespodziewany prezent od kontrowersyjnego polityka i biznesmenaKrzysztof Kononowicz będzie miał ciepłe święta. Niespodziewany prezent od kontrowersyjnego polityka i biznesmenaCzytaj dalej

Przepis Gessler jest jednak inny niż te, z którymi mamy zazwyczaj do czynienia.

Sałatka Jarzynowa według Magdy Gessler

Przede wszystkim - nie dominują w niej ziemniaki a wszystkie te warzywa, które "chrupią". Majonez dodaje na sam koniec, po polaniu sałatki olejem i doprawieniem solą, pieprzem oraz (czego wiele osób nie robi) cukrem. Na koniec w sałatce pojawić się powinna odrobina... musztardy! To nie ona jednak zaskoczyła nas najbardziej a grzyby. Magda Gessler dodaje kurki, bądź gąski - ale tylko takie, które się nie "ślinią". Składnik ten bez dwóch zdań zaskakuje - grzybów nigdy nie znajdziemy w pakowanych sałatkach jarzynowych.

Dokładny przepis na sałatkę znajdujemy pod filmem restauratorki:

Składniki: ogórki kiszone, grzybki kurki lub gąski marynowane w occie, jabłka, jaja na twardo, seler, pietruszka korzeń, marchewka, ziemniaki, groszek konserwowy, cebula, majonez, odrobina musztardy,sól, pieprz, cukier.

Ziemniaki gotujemy w łupinkach, marchew, seler i pietruszkę obrane. Następnie wszystkie składniki kroimy w równą kostkę. Dodajemy nasz wcześniej zrobiony majonez, groszek i doprawiamy , wszystko mieszamy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Tajemnicza śmierć Marii Probosz. Aktorka przegrała walkę z chorobą?

3. Wigilia Magdy Gessler nie dla każdego. Tak wysokich cen nie można było się spodziewać

4. Dziś szefuje spółce, zajmującej się żeglugą. Przypominamy, jak zachęcała do zabijania fok

5. Śmietanka PiS odpowie za oburzające nagrania. Pierwsze posiedzenie sądu już niebawem

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak