Sąd zajmie się sprawą słów Rafała Trzaskowskiego dotyczących bezrobocia.. (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 19 Czerwca 2020

Wreszcie wszystko stało się jasne. Wiemy, za co PiS pozwał Rafała Trzaskowskiego

Sąd będzie zmuszony zająć się sprawą słów Rafała Trzaskowskiego po tym, jak sztab wyborczy Andrzeja Dudy złożył w trybie wyborczym pozew przeciwko kandydatowi Koalicji Obywatelskiej. Do tej pory nie było jednak wiadomo, o jaką wypowiedź chodzi. Wątpliwości rozwiał pełnomocnik wyborczy komitetu Andrzeja Dudy Krzysztof Sobolewski.

O zamiarze pozwania Rafała Trzaskowskiego sztab Andrzeja Dudy poinformował wczoraj. Nie sprecyzowano jednak, czego miałby dotyczyć ów pozew. Sobolewski nie chciał odnosić się do szczegółów rzekomego kłamstwa kandydata KO, twierdząc, że "nie chce ułatwiać pracy sztabowi" Trzaskowskiego. Dziś, cytowany przez Polsat News, pełnomocnik wyborczy komitetu Dudy wskazał jednak, że chodzi o wystąpienie polityka Platformy Obywatelskiej we Wrocławiu, podczas którego miał stwierdzić, że prawie milion osób w ostatnim czasie straciło pracę.

Białystok. Trwa dramatyczna akcja ratownicza. Zatrważające szczegóły, liczy się każda minutaBiałystok. Trwa dramatyczna akcja ratownicza. Zatrważające szczegóły, liczy się każda minutaCzytaj dalej

Sąd wyznaczył datę rozprawy

– Dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę. I też pytam pana prezydenta: dlaczego nie stoi Pan przy wszystkich tych, których rząd pozostawił samym sobie? Co Pan zrobił dla tych wszystkich, którzy dzisiaj tracą pracę? – mówił we Wrocławiu Rafał Trzaskowski, cytowany przez polsatnews.pl. Słowa te, zdaniem sztabu Dudy nieprawdziwe, były następnie przytaczane przez największe polskie redakcje.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie zdążyła odejść od okna życia, kiedy pojawiły się przy nim zakonnice. Jeden z najbardziej poruszających przypadków tego rodzaju w Polsce, przypominamy
2. Zrobiła nad polskim morzem zdjęcie parze. Teraz pilnie chce ich odnaleźć

– Domagamy się po pierwsze sprostowania tej nieprawdziwej informacji, kłamstwa, które wypowiedział na jednym z wieców wyborczych Rafał Trzaskowski oraz opublikowania sprostowań w tych mediach, gdzie te słowa wybrzmiały z tego wiecu wyborczego – wskazał dziś Krzysztof Sobolewski. Datę rozprawy Sąd Okręgowy w Warszawie wyznaczył na najbliższy poniedziałek.

Do sprawy pozwu odniósł się uprzednio sam zainteresowany. – To jest kolejne kuriozum. Rządzący składają pozew i nawet nas nie informują, o czym ma być ten pozew, ja jeszcze o takiej sytuacji nigdy nie słyszałem. To pokazuje, że w szeregach rządzących jest po prostu absolutny, totalny chaos, że oni nawet się nie mogą zdecydować, jaki pozew chcą złożyć – mówił Rafał Trzaskowski, jednocześnie zapowiadając pozwy wobec działań Telewizji Polskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogłoszono upadłość wielkiego polskiego zakładu mięsnego. Właściciel nadal ścigany listem gończym
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Co dalej partią Piotra Ikonowicza? "Rzeczpospolita": Zostanie zdelegalizowana
  4. Mateusz Morawiecki i coś, o czym nigdy nie mówił, wszystko wyszło na jaw. "Bili go, szantażowali, kazali kopać własny grób"
  5. TVP Info znów bezczelnie manipuluje i szczuje na LGBT+ bez żadnych oporów. Przesadzili, nie mają żadnych zasad
  6. Nowelizacja prawa drogowego. Spełnienie dwóch warunków pozwoli uniknąć Ci wysokiej kary

Źródło: polsatnews.pl