Rząd Prawa i Sprawiedliwości. https://www.flickr.com/photos/premierrp/40105927552/Źródło: https://www.flickr.com/photos/premierrp/40105927552/
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Grudnia 2019

Rząd wydał 100 mln zł na niedziałający program. Przynajmniej Kościołowi się podoba

Rząd Prawa i Sprawiedliwości wyrzucił w błoto 100 mln zł. Chodzi o "Program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce na lata 2016–2020".

Naprotechnologia, bo o niej mowa w programie, jest jedyną formą wspomagania płodności akceptowaną przez Kościół w Polsce. Pomysł miał przynieść dalece lepsze rezultaty niż program in vitro, który nie może się z kolei cieszyć poparciem Kościoła. Efekty? Delikatnie rzecz ujmując, nie są najlepsze.

Rząd PiS utopił 100 milionów

Naprotechnologia nie może pomóc parom zmagającym się z problemem niepłodności. "Naprotechnologia nie jest bowiem metodą leczenia, tylko naturalnym sposobem planowania rodziny opartym na obserwowaniu płodności kobiety. Specjaliści od naprotechnologii zalecają mierzenie temperatury ciała, aby ustalić dni płodne, obserwację śluzu, badania poziomu hormonów, a u mężczyzny jakości nasienia", czytamy w "Newsweeku"

Jarosław Kaczyński wyciąga mocną kartę na stół. Ciąża plus może podzielić Polki i PolakówJarosław Kaczyński wyciąga mocną kartę na stół. Ciąża plus może podzielić Polki i PolakówCzytaj dalej

"Nie jest to żadna »technologia«, ale standardowe postępowanie w każdym gabinecie ginekologicznym", pisze tygodnik.

Rząd nie chwali się ilością dzieci poczętych przez pary, które zaufały naprotechnologii. Śmiemy przypuszczać, że liczba ta nie jest zbyt imponująca.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Pacjentka przeżyła koszmar na jednym z warszawskich SOR-ów. "Klęczałam na korytarzu z bólu. Nikt z personelu w ogóle się tym nie przejął"

3. TVN zapłaci bajońskie sumy za "negatywny wpływ na rozwój moralny małoletnich". Emitowane na żywo odcinki wzbudziły kontrowersje

4. Martyna Wojciechowska kłamała? Dokładnie przeanalizowano jej program

5. Zwrot ws. wnuka Lecha Wałęsy. Chłopak ma poważne problemy

6. Rozpacz w rodzinie Don Vasyla. Nie ma już wyjścia

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News