Rząd Mateusza Morawieckiego. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Lipca 2020

Podjęto decyzję w ostatniej chwili. Rząd wycofuje się z planów, uległ związkom

Rząd Mateusza Morawieckiego od kilku tygodni planował wygaszenie kopalń znajdujących się na Śląsku. Przypomnijmy, że jeszcze w 2015 roku za podobne działania krytykowano Ewę Kopacz i Donalda Tuska. Górnicy wzięli sprawy w swoje ręce. Wywarta przez nich presja pokrzyżowała szyki Zjednoczonej Prawicy.

Od kilku dni Prawo i Sprawiedliwość jest krytykowane za nieudolną walkę z kryzysem epidemiologicznym. Przypomnijmy, że zdaniem Łukasza Szumowskiego w Polsce minęła już pierwsza fala zachorowań. Zwolennicy opozycji oraz medycy wskazują jednak, że zakażonych przybywa w zawrotnym tempie. Około 400 Polaków dziennie otrzymuje pozytywne wyniki testów. Najwięcej przypadów odnotowywanych jest na Śląsku, gdzie ogniskami stały się największe kopalnie. 

Kulisy wielkiego konfliktu Jacka Kurskiego z bratem po latach ujrzały światło dzienne. „Mama patrzy na to zrozpaczona z nieba”Kulisy wielkiego konfliktu Jacka Kurskiego z bratem po latach ujrzały światło dzienne. „Mama patrzy na to zrozpaczona z nieba”Czytaj dalej

Rząd Mateusza Morawieckiego jednak nie zamknie kopalń

Rada Ministrów wielokrotnie deklarowała, że gdyby nie górnicy, to statystyki oscylowałyby wokół 300 zachorowań dziennie. Łukasz Szumowski oraz Mateusz Morawiecki zaczynali wspominać o planach zamykania szybów wydobywczych. Związki zawodowe pracowników kopalń natychmiastowo zaczęły wznosić alarm. Grożono też zorganizowaniem kolejnych, wielkich demonstracji na ulicach Warszawy. Organizacje górnicze nie raz pokazywały swoją siłę poprzez protesty. 

Spędził godziny, aby przeanalizować Wiadomości TVP. Zadziwiające wnioski mówią wszystkoSpędził godziny, aby przeanalizować Wiadomości TVP. Zadziwiające wnioski mówią wszystkoCzytaj dalej

Z informacji podanych przez Onet wiemy, że kopalnia Wujek, Rudna to pierwsze miejsca, których prace mają zostać zawieszone. Propozycja ta miała zostać przedstawiona zarządowi Polskiej Grupy Górniczej przez Jacka Sasina. 28 lipca w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyło się spotkanie związkowców z ministrem aktywów państwowych. 

Onet przekazał najnowsze deklaracje rzecznika Jacka Sasina w sprawie wygaszania kopalń. - Absolutnie nie ma mowy o przeprowadzeniu tak skomplikowanej operacji bez akceptacji ze strony społecznej. Pan premier zaproponował, by powstał zespół roboczy, który krok po kroku przejrzy ten plan przygotowany przez zarząd spółki - mówił Karol Manys dla Onetu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat ws. noszenia maseczek
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Niemcy błyskawicznie wykupują ze sklepów jeden produkt. Nawet w hurtowniach już pustki
 

Rząd Mateusza Morawieckiego ostatecznie wycofał się ze swojego pomysłu. Należy podkreślić, że nie zamyka to negocjacji ze stroną związkową w sprawie zamykania szybów wydobywczych. - Program restrukturyzacji spółki, zanim został przedstawiony przez zarząd, od razu ze strony społecznej wyszedł sygnał, że on dla niej jest nieakceptowalny. Szkoda czasu na dyskusję nad dokumentem, który nie uzyska akceptacji, podczas kiedy zakładamy, że nie da się przeprowadzić tych propozycji bez pełnej akceptacji ze strony związkowców - mówi rzecznik Jacka Sasina dla Onetu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Krzysztof Jackowski przepowiedział, co stanie się w Polsce we wrześniu. Czy uczniowie wrócą do szkół?
  2. Z ostatniej chwili: Mężczyzna zaginął w wodzie. Ludzie tworzą łańcuch życia nad Zegrzem
  3. Bosak o konwencji stambulskiej: sfałszowany polski tekst
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Z ostatniej chwili: Wykryto zakażenia na polskim lotnisku

Źródło: [Onet]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!