Rząd odpowiada Polkom i Polakom na najczęściej zadawane pytania.. pixnio.com/BicanskiŹródło: pixnio.com/Bicanski
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 26 Marca 2020

Czy mogę iść pobiegać lub na rower? Rząd odpowiada

Rząd za pośrednictwem mediów społecznościowych odpowiada Polkom i Polakom na najczęściej zadawane pytania. Dotyczą one ograniczeń i restrykcji rządowych wprowadzonych w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2. Co dokładnie można robić, a czego nie wolno w tym trudnym dla nas wszystkich okresie? Za co grozi kara i co jest już naruszeniem obowiązujących nowych zasad ochrony? Służby odpowiadają.

Wprowadzone przez władze nowe zasady ochrony, środki bezpieczeństwa i restrykcje, znacznie utrudniają swobodę życia i poruszania się wszystkim obywatelom. Społeczna kwarantanna i akcja #zostańwdomu dotyczy teraz już każdego. Rodzi się przy tym zatem wiele pytań i wątpliwości.

Sprawa Tadeusza Rydzyka już w Watykanie. Znamy odpowiedźSprawa Tadeusza Rydzyka już w Watykanie. Znamy odpowiedźCzytaj dalej

Rząd odpowiada Polkom i Polakom na najczęściej zadawane pytania 

Pytania, które obecnie zadają sobie Polki i Polacy, dotyczą kwestii wychodzenia z domu i poruszania się na zewnątrz. Konkretnie - co jest dopuszczone, a czego lepiej się wystrzegać. Czy wolno wyjść na rower, pobiegać, poćwiczyć lub wyjść na krótki spacer do parku czy lasu? Jest odpowiedź.

Na pytania "czy złamaniem obostrzeń jest samodzielne uprawianie sportu na zewnątrz, w tym rekreacyjna jazda na rowerze?" oraz "czy mogę wyjść pobiegać?", władze za pośrednictwem stron internetowych i mediów społecznościowych odpowiadają:

"Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin)".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyją dwie osoby zakażone wirusem, zamknięto oddział. Ministerstwo jednej nie wlicza do statystyk
2. Myśleli, że to mały szczeniak. Pojechali do schroniska, tam dowiedzieli się, co to za zwierzak

Na pytanie "czy mogę wyjść na spacer do parku lub lasu, wyjść z dziećmi na plac zabaw?", otrzymujemy odpowiedź:

"Przepisy odnoszą się do niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć spacer czy wyjście do lasu, ale z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin).  Zalecamy, aby ograniczać tego typu wyjścia do niezbędnego minimum.
Ograniczenia dotyczą natomiast placów zabaw, które są miejscem gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia".

twitter.com/PremierRP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski gra w piłkę z córką. Klara odziedziczyła talent po tacie (WIDEO)
  2. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  3. Nietrzeźwy ksiądz z pomorskiego doprowadził do kuriozalnego wypadku. Wylądował w cudzym ogrodzie
  4. Uratowali skrajnie zaniedbanego psa. Zwracał plastik, właściciele byli agresywni
  5. Biedronka przerywa działanie w trakcie dnia. Ważne zmiany, związane z epidemią
  6. Pierwsza stolica w Europie zostaje odcięta od świata. Od jutra pełna izolacja mieszkańców