Rząd robi niewiele w kwestii ekologii i dbania o środowisko?. Wikipedia/Habel Zdzisław (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Wikipedia/Habel Zdzisław (zdjęcie ilustracyjne)
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 24 Kwietnia 2020

Rząd robi za mało? "Susza to nie tylko efekt klimatu, ale także zaniedbań"

Rząd robi niewiele w kwestii ekologii i dbania o środowisko, a fakt małych zasobów wodnych też pozostawał przez lata ignorowany? Zdaniem polityka z partii Lewica, jest to poważny problem, który teraz ma swoje odbicie w tym, co się dzieje w naszym kraju. Chodzi o susze, z którymi obecnie zmaga się Polska i niestety wiele na to wskazuje, że będzie to już naszą codziennością w przyszłości. Efekty zaniedbań widać już gołym okiem.

- Od wielu lat eksperci alarmowali, że mamy problem z suszą. Dlaczego tak niewiele wydarzyło się w ostatnich 15-20 latach? Uważam, że rząd robi za mało - ocenił Krzysztof Śmiszek, poseł Lewicy. Niskie środkie, jakie zostały przeznaczone przez rząd na ratowanie płonącego przez kilka dni Biebrzańskiego Parku Narodowego, to jego zdaniem "hańba".

Niewyobrażalna tragedia dwojga dzieci na południu Polski. Mieszkali całkiem sami podczas epidemiiNiewyobrażalna tragedia dwojga dzieci na południu Polski. Mieszkali całkiem sami podczas epidemiiCzytaj dalej

Rząd robi niewiele w kwestii ekologii i dbania o środowisko, a problem suszy od teraz będzie już normą i efektem zaniedbań?

Poseł Lewicy gościł w programie na żywo na antenie Polsat News. Zabrał głos w sprawie problemu suszy w naszym kraju i płonącego Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz działań rządu w tej sprawie. Nie krył swojego oburzenia i zaniepokojenia zaistniałą sytuacją.

- Susze to nie tylko kwestia pogody. Od wielu lat eksperci informowali, że mamy takie zasoby wodne jak Egipt. Wczoraj wraz z ekipą z Lewicy byłem w Biebrzańskim Parku Narodowym, sprawdzaliśmy co się dzieje i wspieraliśmy strażaków. Okoliczna ludność, eksperci mówią, że to nie tylko wina klimatu, ale także wieloletnich zaniedbań - powiedział Krzysztof Śmiszek, jako gość programu Tomasza Machały w Polsat News.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Znana jest przyczyna pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Sytuację opanowano
2. Zabraknie autobusów i tramwajów. Pasażerowie wracają do komunikacji miejskiej, nie wszyscy się zmieszczą

- Rząd robi za mało ws. pożaru w Biebrzańskiego Parku Narodowego. Rzucono tam za małe siły, to jest hańba. Robert Biedroń zaapelował do Komisji Europejskiej o dodatkowe środki na walkę z pożarem. Nie wiem dlaczego nie zrobił tego rząd - dodał poseł na antenie Polsat News.

- Rozmawiałem wczoraj ze strażakami walczącymi z pożarem i sytuacja jest bardzo jednoznaczna. Sprzęt, który został przekazany, śmigłowce i samoloty, często nie są w stanie nabrać wystarczającej ilości wody ze zbiorników. Trzeba wyspecjalizowanych śmigłowców. Strażacy mówią, że ta klęska nie spotkała się z odpowiednią reakcją rządu - mówił. 

- Zaniedbano proces nawadniania, zatrzymywania wody w Polsce. Mamy ubogie zasoby, a z dezynwolturą traktujemy to co mamy - podkreślił. Jego zdaniem apel ministra Ardanowskiego to niewystarczająca polityka rządu. - Błędem jest niesłuchanie ekspertów. Podobnie było w przypadku epidemii koronawirusa - dodał.
 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojące ostrzeżenia lekarzy. Wirus może powodować udary u osób w średnim wieku
  2. Biedronka wprowadza wyjątkowe produkty. Rewolucyjny krok sieci, wielu będzie zachwyconych
  3. Wulgarnie obraził Jerzego Owsiaka publicznie. Teraz odpowie za to przed sądem
  4. Klienci polskiego banku zagrożeni. Ważne ostrzeżenie, można stracić pieniądze
  5. Jest szansa dla zakażonych w ciężkim stanie, przetaczanie osocza. Rewolucyjna metoda w szpitalu w Szczecinie
  6. Podano porażające przyczyny ogromnego pożaru na północy Polski. Największa tragedia w Polsce opanowana

Źródło: polsatnews.pl