Rząd przyjął w środę tzw. tarczę 4.0. (Zd. Il) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: (Zd. Il) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 23 Maja 2020

Rząd nie chciał tego ujawnić, zrobiła to "Wyborcza". Chodzi o nowe zmiany dla Polek i Polaków

Rząd przyjął kolejny projekt ustawy o tarczy antykryzysowej, mającej pomóc polskim przedsiębiorcom w walce ze skutkami epidemii. Mimo tego, że Rada Ministrów uchwaliła ustawę w środę, konkretne zapisy ustawy nie zostały do wczoraj opublikowane na oficjalnych stronach rządu i Sejmu. Dotarła za to do nich "Gazeta Wyborcza".

Choć w środę rząd przyjął kolejną odsłonę tarczy antykryzysowej, do wczoraj treść jego zapisów nie była przekazana społeczeństwu. Do szczegółów ustawy dotarła jednak "Gazeta Wyborcza". Poniżej przedstawiamy, czego dotyczyć będzie tzw. tarcza 4.0.

Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. "Sytuacja jest dynamiczna"Czytaj dalej

Rząd wprowadza kolejne zmiany

Rządowy projekt ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 dopiero wczoraj został opublikowany jako wniesiony do Sejmu. Wprowadzone rozwiązania mają pomóc firmom w zachowaniu miejsc pracy. Niestety na nowych przepisach ucierpią pracownicy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ministerstwo Zdrowia wydało niepokojący komunikat, jest gorzej, niż mogliśmy zakładać. Sytuacja na Śląsku nadal jest bardzo trudna
2. Problemy z dostępem do pieniędzy mogą mieć klienci aż 3 banków. Wśród nich największego w Polsce

Jedna z najistotniejszych zmian dotyczyć będzie zmiany zasad udzielania urlopów wypoczynkowych. Według zapisów ustawy pracodawcy umożliwione zostanie zdecydowanie za pracownika, kiedy ten ma odebrać zaległy urlop. W świetle przepisów będzie się to odbywało bez jego zgody.

Ponadto ograniczona zostanie wysokość odpraw pracowniczych w związku z ustaniem zatrudnienia. Z obecnej piętnastokrotności minimalnego wynagrodzenia do jedynie dziesięciokrotności. Pracodawca będzie mógł także zlecić pracownikowi wykonywanie pracy w formie zdalnej.

Warto zauważyć, że w przepisach nie znalazł się kontrowersyjny punkt o możliwości zwolnienia pracowników poprzez e-mail.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wspaniałe wieści z Czech. Kraj kończy z maseczkami, wracają koncerty i imprezy masowe
  2. W poniedziałek uczniowie wracają do szkół. "Rodzice poślą tylko 11 procent dzieci"
  3. Ruda Śląska. Brutalnie poniżali osobę bezdomną, wszystko nagrali. Nie zareagował dosłownie nikt, mimo że sytuacja miała miejsce w centrum
  4. Szyc i Wojewódzki powinni się obawiać? Robi się niebezpiecznie: "Nikt nie jest anonimowy"
  5. Dziennikarz TVP pomylił konta na Twitterze. Zadziwiająca wpadka
  6. Nowe epicentrum epidemii, 300 tysięcy zakażonych, liczba zmarłych przytłacza. WHO potwierdziło

Źródło: wyborcza.pl