rząd. (Zdjęcie ilustracyjne) Wikimedia Commons/governortomwolfŹródło: (Zdjęcie ilustracyjne) Wikimedia Commons/governortomwolf
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 22 Kwietnia 2020

Rząd nie dał na darmowe testy na zakażenie dla medyków. Ludzie nie wytrzymali i zorganizowali się sami

Rząd niedawno odrzucił ustawę z darmowymi testami dla pracowników służby zdrowia. Prywatne firmy zdecydowały, że będą to robiły same, za darmo! Już od dzisiaj w Warszawie można przebadać się na obecność wirusa COVID-19 .

Oddolna inicjatywa wzruszyła wielu obywateli. Badanie należy się pracownikom personelu medycznego, na których kontrolę zdrowia nie dał PiS. 

Polski ksiądz ujawnia, skąd biorą się różnice w danych o zgonach. Jest członkiem pracującego nad nimi zespołuPolski ksiądz ujawnia, skąd biorą się różnice w danych o zgonach. Jest członkiem pracującego nad nimi zespołuCzytaj dalej

Rząd odrzucił darmowe testy na COVID-19 dla medyków, więc społeczeństwo zrobi to samodzielnie

W Galerii Handlowej Westfield Arkadia na -2 piętrze otwarty jest od dzisiaj (22 kwietnia) punkt mobilny drive&go-thru, w którym to można wykonać darmowy test na obecność koronawirusa. Oczywiście grupą docelową są medycy, jak podaje INNPoland, są to "lekarze, stomatolodzy, diagnostycy laboratoryjni, pielęgniarki i położne, fizjoterapeuci oraz ratownicy medyczni", których tej opieki pozbawiono. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jest dramatyczny apel listonoszy. Przekazali zatrważającą wiadomość, przykre detale
2. ZUS opublikował komunikat w sprawie "trzynastek". Bardzo ważna informacja

W godzinach od 8:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku można się zgłosić na wykonanie darmowego badania. Według informacji podanych przez laboratoria medyczne Grupy Diagnostyka, dziennie mogą wykonać aż 120 testów. Robione są metodą RT-PCR, przy użyciu testów CE-IVD. Oficjalnie ich skuteczność potwierdza Światowej Organizacji Zdrowia. Potwierdzenie wykonywania zawodu umożliwia poddanie się testowi.

- Widzimy ogromne zainteresowanie pracowników służby zdrowia wykonaniem testu na obecność SARS-CoV-2 w Warszawie. Wychodząc im naprzeciw, otwieramy w stolicy drugi punkt typu "drive&go-thru". W pierwszej kolejności przeprowadzać będziemy darmowe badania dla medyków, a następnie realizować również odpłatne testy dla osób indywidualnych - poinformował prof. Jakub Swadźba, prezes zarządu Diagnostyka.
 

ZOBACZ TAKŻE:

      Źródło: [INN Poland, Money.pl]