Rząd wprowadza zmiany w obostrzeniach. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Listopada 2020

Rząd zniósł pewne obostrzenia, chodzi o placówki handlowe. Dotyczy każdego, premier właśnie ogłosił

Przedstawiciele rządu zdecydowali o istotnych zmianach w obowiązujących restrykcjach. "Zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym", przekazał Mateusz Morawiecki.

W trakcie zapowiedzianej na dziś konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przekazał, że od kilku dni obserwujemy co prawda pewną stabilizację pod względem liczby zachorowań, jednak wirus nadal jest bardzo groźny.

Uwaga rodzice, rząd podjął ważną decyzję ws. szkół. Uczniów czeka dłuższa przerwa od naukiUwaga rodzice, rząd podjął ważną decyzję ws. szkół. Uczniów czeka dłuższa przerwa od naukiCzytaj dalej

Sytuacja nadal jest bardzo poważna – mówił szef Rady Ministrów.

Rząd wprowadza zmiany w obostrzeniach

Morawiecki przekazał, że "od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym". Premier dodał jednak placówki gastronomiczne, z branży wydarzeń kulturalnych, kina, teatry oraz siłownie i kluby fitness będą zamknięte do 27 grudnia.

Cytowany przez internetowy serwis Polsatu News szef rządu wskazał, że w trakcie przeprowadzanych rozmów polscy przedsiębiorcy zapewniali, że "będą dbali o to, żeby była odpowiednio mała liczba ludzi, podobnie jak w sklepach spożywczych i drogeriach, żeby można było utrzymać też reżim sanitarny".

Golec uOrkiestra otrzymywali astronomiczne kwoty za koncerty. Przypominamy, ile dokładnieGolec uOrkiestra otrzymywali astronomiczne kwoty za koncerty. Przypominamy, ile dokładnieCzytaj dalej

– Dokonujemy analizy, która ma objąć zarówno nasze zdrowie, uratowanie jak najwięcej istnień ludzkich, ale również uratowanie milionów miejsc pracy – przekonywał w trakcie konferencji.

Szkoły pozostaną zamknięte przynajmniej do świąt. – Zdecydowaliśmy, że będzie kontynuacja zamknięcia szkół do 23-24 grudnia – przekazał Morawiecki.

I dodał: – Ferie będą skumulowane w jednym okresie między początkiem stycznia – 4 stycznia a 17-18 stycznia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Rząd wprowadza zmiany w obostrzeniach. Trzy branże zamknięte do 27 grudnia
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Nie zabrakło również nawiązania do samych świąt, które rozpoczną się już za miesiąc. – Przed nami okres świąt Bożego Narodzenia i to moment, w którym rodziny się spotykają, i dlatego szczególnie chcę zaapelować już dzisiaj, aby to były spotkania w gronie małych rodzin, tych, z którymi mieszkamy – mówił premier.

Szef rządu PiS zaapelował, "żeby nie przemieszczać się pomiędzy miastami, bo od naszej dyscypliny będzie zależało to, jak ostre będą musiały być restrykcje potem".

W sobotnim raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 213 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Miniona doba po raz kolejny przyniosłą wysoką liczbę zgonów. "Z powodu COVID-19 zmarło 115 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 459 osób", przekazano w komunikacie MZ.

źródło: Polsatnews.pl

Lider Bayer Full niezadowolony z wysokości swojej głodowej emerytury. Rzecznik ZUS: Lider Bayer Full niezadowolony z wysokości swojej głodowej emerytury. Rzecznik ZUS: "Składek po prostu nie płacił"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Kobieta pojechała odebrać ciało zmarłego ojca do szpitala. Widok, który zastała na miejscu, nie mieści się w głowie
  3. Chleb tak prosty, że robi się niemal sam. Przepis na chleb "teściowej" bez wyrabiania bije rekordy popularności
  4. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  5. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  6. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  7. Premier na konferencji podał konkretne daty. Są nowe wytycznie. Wiemy, co będzie z feriami
  8. Pierwsze tak wyjątkowe ustawienie planet od średniowiecza. Nie przegap rzadkiego wydarzenia