rząd. Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 14 Lutego 2020

Rząd po cichu wprowadził nowe podatki. 14 mld zł z naszej kieszeni do ich budżetu

Rząd obiecał, że nie podniesie podatków. Zamiast tego wprowadza ciągle nowe daniny i to właśnie, dzięki nim wpływają kolejne miliardy Polaków do ich budżetu. Czy o taką ,,dobrą zmianę" chodziło?

Budżet zostanie ustabilizowany m.in. dzięki podatkowi handlowemu i bankowemu, daninie solidarnościowej, opłacie cukrowej, czy podatkowi handlowemu.

W przyszłym roku nie wejdzie to w życie od razu, a dopiero w połowie. Mowa tu głównie o sklepach wielkopowierzchniowych czy opłacie cukrowej.

Wzruszające nagranie podbija sieć. Owczarek myśli, że jego przyjaciel zmarłWzruszające nagranie podbija sieć. Owczarek myśli, że jego przyjaciel zmarłCzytaj dalej

Rząd docelowo zyska 14 mld zł

Tak naprawdę PiS ma ściągnąć pieniądze od banków przez podatek bankowy. Dużo, bo aż 5 mld zł. 3,5 mld wpłynie do budżetu państwowego przez opłatę cukrową. Jeśli chodzi o tzw. małpki i dodatkowe opłaty do słodkich napojów - ta dodatkowa opłata też ma wejść w połowie roku.

2 mld zł, dzięki opłacie emisyjnej od paliw, a 1,5 mln zł za opłatę recyklingową. Daninę solidarnościową mają płacić najbogatsi Polacy. Fundusz Solidarnościowy zapłacą Ci, którzy zarabiają powyżej 1 mln złotych rocznie. Niewykluczone, że z tych pieniędzy zostaną zapłacone 13. emerytury.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zostały dwa tygodnie złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie

2. Tragiczna wiadomość, nie żyje wspaniały Polak. Uratował dziesiątki istnień, GOPR w żałobie

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Ponad 20 osób nie żyje, jest wielu poszkodowanych. Tragiczny bilans zwiększa się z każdą godziną