Rząd. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 7 Kwietnia 2020

W związku z Świętami wprowadzą kolejne, nowe zakazy. Rzecznik rządu ujawnia, kiedy

Rząd wprowadzi kolejne obostrzenia związane ze Świętami Wielkanocnymi? Wszystko się zmienia ze względu na stan epidemii w naszym kraju. Decyzje o zbliżających się egzaminach i sytuacji uczniów zostaną podjęte już w czwartek.

- Wszelkie informacje dotyczące dalszych obostrzeń w kontekście Świąt Wielkanocnych oraz tego co się dzieje po świętach, w tym również decyzje dotyczące egzaminów (ósmoklasistów i maturalnych) zostaną ogłoszone w ten czwartek - mówił rzecznik rządu na antenie Polskim Radiu 24.

Nie żyje dziennikarz, który jako pierwszy przekazał informację o Smoleńsku. Zmarł Wiktor BaterNie żyje dziennikarz, który jako pierwszy przekazał informację o Smoleńsku. Zmarł Wiktor BaterCzytaj dalej

Rząd zamierza wprowadzić zmiany względem uczniów?

- W czwartek wszystkie te decyzje zarówno w zakresie kwestii działalności szkół oraz egzaminów, restrykcji dotyczących spraw dostępu do poszczególnych miejsc, takich jak sklepy będą ogłoszone w czwartek - mówił Piotr Müller.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie tylko ryzyko zakażenia wirusem. Strażacy ostrzegają przed kolejnym zagrożeniem w lasach
2. Kościół na Mazowszu zamknięty. Sześciu duchownych zakażonych koronawirusem

Czy może to wskazywać na dalsze obostrzenia? Okazuje się, że niekoniecznie.

- Tu chodzi o to, żeby rozstrzygnąć czy aktualne obostrzenia będą nadal kontynuowane i w jakiej formie - dodał.

Większość zakazów i zmian dotyczy okresu do Świąt Wielkanocnych, a będzie to trwało dużo dłużej. Trzeba przeciągnąć ten moment i podjąć decyzję, na jaki okres wszystko zostanie przedłużone.

Rzecznik został zapytany też o matury i egzamin na ośmioklasistów. Odpowiedział jasno: "- To zostanie ogłoszone w czwartek. Natomiast mogę zapewnić, że jeśli zostaną podjęte jakiekolwiek decyzje dotyczące przesuwania egzaminów, to zapewnimy odpowiedni termin do przygotowania się do kolejnego ewentualnie wyznaczonego terminu".

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło: [PAP, Polsat News]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News