rząd. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 6 Maja 2020

Właśnie wprowadzono zmiany, które mają wpływ na codzienne życie. Kolejne obostrzenia zniesione od dziś

Rząd znosi obostrzenia, w związku z epidemią koronawirusa. Dzisiaj otwarte zostały żłobki i przedszkola. Został zniesiony również zakaz korzystania z rowerów miejskich.

Począwszy od 4 maja wszyscy mogą ponownie robić zakupy pomiędzy 10 a 12. Rząd zdecydował o zlikwidowaniu ograniczenia dotyczącego korzystania z żłobków i przedszkoli, oraz korzystania z rowerów miejskich.

Minister zdrowia ujawnił porażające dane. Zakażonych w Polsce może być znacznie więcej niż w statystykachMinister zdrowia ujawnił porażające dane. Zakażonych w Polsce może być znacznie więcej niż w statystykachCzytaj dalej

Rząd znosi kolejne obostrzenia, chodzi o rowery miejskie

Drugi etap luzowania gospodarki oznacza wiele zmian w funkcjonowaniu polskiej gospodarki. Rządzący chcą doprowadzić do jak najszybszego powrotu do normalności. Od 4 maja klienci mogą robić zakupy w galeriach handlowych, w których jednak dalej pozostanie nieczynna gastronomia oraz lokale rozrywkowe takie jak kina czy bawialnie dla dzieci. Od poniedziałku zdecydowano się również na otwarcie hoteli, wszystko w nowym reżimie sanitarnym. Zamknięte muszą pozostać baseny, siłownie, a także restauracje. Klienci będą mogli spożywać posiłki wyłącznie w swoich pokojach.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Duda nagle podpisał umowę z "Solidarnością". Chodzi o emerytury i programy społeczne
2. Sejm przyjął zmiany w podatkach. Opozycja alarmuje, przekazanych zostanie zbyt dużo informacji o obywatelach

Od 6 maja miały z kolei zostać otwarte żłobki i przedszkola. Niestety ze względu na chaos informacyjny w niektórych z miast było to niemożliwe. Włodarze miast stwierdzili, że nie są w stanie zapewnić dzieciom bezpiecznego powrotu do placówek. Samorządowcy poprosili o wskazanie przez Ministerstwo Zdrowia konkretnych wytycznych w ramach których miałoby się to odbyć. Według najnowszych doniesień z warszawskiego ratusza jest szansa na otwarcie placówek od 18 maja.

Kończy się również zakaz funkcjonowania rowerów miejskich. Obostrzenie to wzbudziło kontrowersje wśród obywateli. Zdaniem wielu były one dużo bezpieczniejszą alternatywą dla komunikacji miejskiej.

W kolejnym etapie, zapowiadanym na 18 maja dojdzie do ponownego otwarcia części restauracji. Warunkiem koniecznym będzie w tym wypadku posiadanie ogródka na świeżym powietrzu. Ponadto, zachowane będą musiały być dwumetrowe odstępy pomiędzy stolikami oraz cała obsługa odbywać będzie się za pomocą kelnerów. Bary i lokale samoobsługowe pozostaną zamknięte.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Epidemiolog w ostrych słowach krytykuje lockdown Polski. Drakońskie i niepotrzebne ograniczenia
  2. Ogromna fala krytyki na szkołę jazdy. Kursantom po miesiącach puściły nerwy
  3. Co tam się wydarzyło? Alarmy bombowe w polskich galeriach handlowych, doszło do ewakuacji
  4. Plany wyborcze Kaczyńskiego jednak się nie sprawdzą? Padł nowy termin, jest najbardziej prawdopodobny
  5. Tragiczne doniesienia ze Śląska. 4-miesięczna dziewczynka uratowana w ostatniej chwili, była ofiarą okropnych czynów
  6. Katastrofa samolotu medycznego. Nikt nie przeżył, zginął też lekarz i pielęgniarka

Źródło: wp.pl