rząd. East NewsŹródło: East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 3 Kwietnia 2020

Szef Poczty zwolniony za własne zdanie? Chodzi o wybory, skandaliczne postępowanie

Rząd zwolni szefa prezesa Poczty Polskiej? "Rzeczpospolita" opublikowała informację o tym, że zostało zwołane spotkanie rady nadzorczej.

Jak donosi Onet, odwołany ma zostać Przemysław Sypniewski. Zastąpić go ma jeden z wiceministrów obrony narodowej.

Obrazy WTV"Stoimy na brzytwie. Jeśli państwo się zapadnie, to umrze więcej osób niż na koronawirusa". Ważny komunikat SzumowskiegoCzytaj dalej

Rząd zwolni szefa Poczty Polskiej?

Naprawdopodobniej zastępstwem dla niego będzie Tomasz Zdzikot lub Sebastian Chwałek. Onet informuje, że największe szanse na objęcie stanowiska prezesa ma Zdzikot, ponieważ blisko współpracuje z Mariuszem Błaszakiem - szefem MON.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Agata Duda naraziła zdrowie uczniów? Niepokojące zdjęcia wywołały falę krytyki pod adresem pierwszej damy
2. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje

- Nie ma co ukrywać, że fotel prezesa PP obsadzony zostanie przez ludzi blisko związanych z Nowogrodzką. Sypniewski był dobry, gdy trzeba było rozgrywać licznymi związkami zawodowymi w spółce, ale teraz, w kontekście niezwykle ważnych wyborów prezydenckich, które mają być przeprowadzone korespondencyjnie, niezbędna jest osoba zaufana politycznie i bezwzględnie lojalna - zdaniem Onetu mówi osoba, która zna sytuację.

Chodzi głównie o fakt "bójki" na tle politycznym ws. przeprowadzenia wyborów podczas epidemii. Rządzącym potrzebna jest osoba, która będzie się dostosowywała do ich poleceń, a nie dyskutowała i sprzeciwiała się woli władzy.

- A na takiej wojnie nie potrzebni są bezpartyjni eksperci, ale osoby, które w sposób twardy będą wykonywać wolę rządzących - podobno podał informator Onetu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Ministerstwo edukacji zdecydowało się na kolejne, radykalne obostrzenia. Wiadomo, co stanie się z dziećmi i młodzieżą
  3. Jarosław Kaczyński nie przejmuje się rządowymi rozporządzeniami. Za kilka dni wyruszy w podróż
  4. Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować
  5. W tej chwili ważą się nasze losy. Zwołano pilną naradę na Nowogrodzkiej
  6. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce

Źródło: [Onet, Rzeczpospolita]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News