Ryszard Terlecki mówił o "dehumanizacji społeczeństwa" przez "ideologię" LGBT.. (zdjęcie ilustracyjne) Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (zdjęcie ilustracyjne) Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Sierpnia 2020

Terlecki w oburzających słowach o osobach innej orientacji seksualnej. "Dehumanizuje społeczeństwo i trzeba przed nią bronić dzieci"

Ryszard Terlecki odniósł się do słów zwolnionego z funkcji łódzkiego kuratora oświaty Grzegorza Wierzchowskiego, który przekonywał o "wirusie LGBT". – Podzielam pogląd pana kuratora, że ideologia LGBT dehumanizuje społeczeństwo i trzeba przed nią bronić dzieci – mówił w rozmowie z dziennikarzami poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że słowa łódzkiego kuratora oświaty Grzegorza Wierzchowskiego, który w skandaliczy sposób odniósł się do tematu środowisk LGBT, zaowocowały oburzeniem ogromnej części opinii publicznej i w efekcie odwołaniem Wierzchowskiego z pełnionej funkcji. Informację o dymisji kurator przekazał za pośrednictwem Twittera w sobotni wieczór. Prawicowy serwis "Do Rzeczy" przypomina, że w miniony czwartek Wierzchowski gościł w założonej przez ojca Tadeusza Rydzyka Telewizji Trwam.

TVP wprowadziło widzów w błąd? Afera z TVP wprowadziło widzów w błąd? Afera z "Pytanie na śniadanie", zwolnieni otwarcie komentująCzytaj dalej

Ryszard Terlecki o grupach "anarchistów, nihilistów i rewolucjonistów obyczajowych"

Kuriozalne pytanie w Kuriozalne pytanie w "Milionerach" za 250 tysięcy złotych. Ciężko uwierzyć, że padło na wizjiCzytaj dalej

W rozmowach niedokończonych były już łódzki kurator odniósł się m.in. do nauczania zdalnego, a także planowanego na wrzesień powrotu uczniów do polskich szkół. Zdaniem Grzegorza Wierzchowskiego społeczeństwo będzie musiało zmierzyć się z zagrożeniem poważniejszym niż koronawirus. – Jesteśmy na etapie wirusa, ale myślę, że ten wirus LGBT, wirus ideologii jest znacznie groźniejszy, bo to jest wirus dehumanizacji społeczeństwa – mówił. I dalej: – To jest wirus dehumanizacji społeczeństwa, dehumanizacji młodych ludzi, odebrania im wartości. Jedyną naczelną wartością jest pokazanie, że nie ma żadnych zasad.

W związku ze skandalicznymi słowami Wierzchowskiego, który do tej pory miał czuwać nad polską oświatą, liczni opozycyjni posłowie domagali się jego dymisji z pełnionej funkcji. Ta doszła do skutki już kilka dni później. I choć Ministerstwo Edukacji Narodowej odwołało kuratora, szef resortu Dariusz Piontkowski wskazał, że decyzja nie ma związku ze wspomnianą powyżej wypowiedzią, a dymisja łódzkiego kuratora była planowana od dawna.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Fatalne wieści o Szumowskim. Nikt nie miał pojęcia co dzieje się za zamkniętymi drzwiami
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Prawdziwy skarb na kółkach odnaleziony w Polsce. Warty fortunę Mercedes poraża bogactwem

Słowom Grzegorza Wierzchowskiego przyklasnął też niejako poseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki. – Podzielam pogląd pana kuratora, że ideologia LGBT dehumanizuje społeczeństwo i trzeba przed nią bronić dzieci. To oczywiste – zapewniał zaczepiony na jednym z sejmowych korytarzy. Cytowany przez "Do Rzeczy" Terlecki wskazał, że jego zdaniem jest to "ideologia, która jest nihilistyczna i ma zniszczyć normalnie funkcjonujące społeczeństwo". – To jest obrona normalnie, spokojnie żyjącej większości przed grupami anarchistów, nihilistów i rewolucjonistów obyczajowych – dodał przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Klamka zapadła, minister edukacji podjął decyzję. Chodzi o przesunięcie roku szkolnego
  2. Kontrowersyjne tweety. Sprawdzamy, czy pochodzą od Kai Godek
  3. Hanna Lis prosi o modlitwę. Niepokojący wpis dziennikarki o mamie
  4. Matka tragicznie zmarłego Kacperka przerwała milczenie. W sprawę ponownie angażuje się Rutkowski
  5. Mężczyzna zdemolował stoisko "Zmień Piec", bo myślał, że chodzi o płeć? Fundacja wyjaśnia
  6. W środę wchodzi w życie kolejny zakaz. Czy tysiące Polaków może zostać uwięzionych?

Źródło: dorzeczy.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!