Ryba wakacje. (zdj. Il. ) ;East News/Twitter/Joanna StefaniakŹródło: (zdj. Il. ) ;East News/Twitter/Joanna Stefaniak
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Sierpnia 2020

Cena "flądry z surówką" zwala z nóg. Zabawny wpis jest zaledwie wierzchołkiem góry lodowej drożyzny nad morzem

Ryba podczas wakacji stała się ulubionym rarytasem dla turystów. Wielu z nich uskarża się na drożyznę. Wysokie ceny, kuriozalne paragony i niska jakość posiłków niestety królują nad polskim morzem. W mediach społecznościowych ujawniono, ile kosztuje flądra z surówką.

Polki i Polacy od kilku miesięcy zmagają się z licznymi restrykcjami, które znacznie wpłynęły na jakość naszego życia. Poza zagrożeniem epidemicznym, obserwujemy także skrajne anomalie pogodowe. Dzięki decyzji Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego możemy odetchnąć z ulgą i udać się na wymarzone wakacje. Liczne plany, zgromadzone oszczędności oraz bon turystyczny mogą jednak nie pomóc. Drożyzna, sinice oraz zachmurzenia skutecznie rujnują zamiary urlopowiczów.

We wsi nie spodobało się, że 7-letnia Ala powiedziała sąsiadce, co dzieje się w domu. Dziecko było niewyobrażalnie krzywdzoneWe wsi nie spodobało się, że 7-letnia Ala powiedziała sąsiadce, co dzieje się w domu. Dziecko było niewyobrażalnie krzywdzoneCzytaj dalej

Ryba podczas wakacji stała się turystycznym rarytasem 

Panujący kryzys gospodarczy odcisnął swoje piętno na kontach oraz portfelach Polek i Polaków. Poluzowanie restrykcji, zgromadzenie oszczędności oraz oferta socjalna rządu pozwala na skorzystanie z polskiej turystyki. Część branży gastronomicznej traktuje jednak urlopowiczów w skandaliczny sposób. Nałożone na czas wakacji ceny zwalają z nóg. Wygórowane kwoty przeznaczane na pożywienie wołają o pomstę do nieba. Małe ilości oraz niska jakość sprawiają, że o wiele bardziej opłaca się przygotowywanie własnego prowiantu na czas wyjazdu.

Kiedyś podbijała polskie listy przebojów. Dziś jest bezrobotna, jej mąż nie ma lepiejKiedyś podbijała polskie listy przebojów. Dziś jest bezrobotna, jej mąż nie ma lepiejCzytaj dalej

Jedna z użytkowniczek Twittera opublikowała w społecznościowym medium zdjęcie swojego posiłku. Opowiedziała, że zamówiła "flądrę z surówką". Zapłaciła za nią prawie 40 złotych. "Dziś czwarta rocznica mojej wizyty w Międzyzdrojach i obiadu w postaci „flądry z surówką” za prawie 40 zł" - czytamy we wpisie jednej z turystek. Jak sama wskazała, regularnie odwiedza miejscowość turystyczną podczas wakacji. Jej wpis wywołał zarówno oburzenie, jak i śmiech. Ujawniona fotografia oraz paragon wyglądają jak scena z dobrej komedii. Niestety jest to przykra rzeczywistość, z którą mierzą się turyści.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dramat Rafała Mroczka. Trwa walka z czasem 2. Zajęli mu konto za 14 lat niepłacenia abonamentu, zrobił więc jedną rzecz. Sąd uznał, że nie musi płacić

Ryba podczas wakacji może znacznie nadwyrężyć nasze możliwości finansowe. Przykład pani Joanny nie jest jedyny. Od początku sezonu urlopowego w mediach przedstawiane są paragony wystawiane przez pracowników lokali gastronomicznych. Na talerzu z Międzyzdrojów widzimy kawałek ogórka i pomidora, który stanowi "surówkę". Flądra w panierce jest za to wielkości dziecięcej dłoni. 

Ryba wakacje

Ryba wakacje

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bon turystyczny w praktyce. Masz dwie minuty, potem blokada
  2. Szumowski deklarował w sierpniu, że nie opuści okrętu? Tak, to prawda
  3. Jarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiS
  4. Nagła dymisja w Ministerstwie Zdrowia. "Decyzja długo odkładana"
  5. Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest odpowiedź ministra
  6. Dramatyczne sceny w Gdańsku. Nikt nie reagował. "Cała drżę ze strachu"

Źródło: [Twitter/Joanna Stefaniak]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!