Ruda Śląska: mężczyzna znęcał się nad bezdomnym człowiekiem. twitter/@PolicjaSlaska
Źródło: twitter/@PolicjaSlaska
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Maja 2020

Ruda Śląska. Okropnie poniżali osobę bezdomną, wszystko nagrali. Nie zareagował dosłownie nikt, mimo że sytuacja miała miejsce w centrum

Ruda Śląska stała się miejscem skandalu po tym, jak młody mężczyzna znęcał nad bezbronnym, bezdomnym człowiekiem. Mimo krzyków nikt z przechodniów nie zareagował oraz nie poinformował policji. Upokarzanie oraz bicie 56-latka został nagrane na telefon komórkowy przez znajomych oprawcy.

O zdarzeniu, które miało miejsce na początku maja, informują przedstawiciele Policji Śląskiej. Do przestępstwa doszło na jednym z przystanków, w okolicach godzin popołudniowych. "Napastnik najpierw znęcał się nad bezdomnym, zmuszając go do wykonywania poniżających poleceń", podają śląscy funkcjonariusze.

28-latek nie zamierzał bynajmniej przestawać. Następnego dnia powrócił bowiem na miejsce i pobił siedzącego na przystanku mężczyznę.

Niespodziewany protest w centrum Warszawy. Media są już na miejscu, zachowanie manifestujących może zadziwiaćNiespodziewany protest w centrum Warszawy. Media są już na miejscu, zachowanie manifestujących może zadziwiaćCzytaj dalej

Ruda Śląska: Sprawcy grozi do 5 lat więzienia

"W czasie gdy sprawca okładał 56-letniego bezdomnego, ulicą przejeżdżały samochody, a chodnikiem po drugiej stronie ulicy przechodzili piesi. Nikt jednak nie pomógł bezdomnemu, nikt nie zdecydował się nawet na krótki anonimowy telefon informujący policjantów o zajściu", zaznaczają mundurowi ze Śląskiej Policji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo niepokojące słowa Łukasza Szumowskiego. Chodzi o drugie uderzenie epidemii, padły konkretne miesiące
2. Problemy z dostępem do pieniędzy mogą mieć klienci aż 3 banków. Wśród nich największego w Polsce

Znęcający się nad bezbronnym mężczyzną 28-latek został odnaleziony przez śledczych. Wówczas wyszło na jaw, że ma on powiązania ze środowiskiem pseudokibicowskim. Na należącym do niego telefonie znaleziono dwa nagrania, na których uwieczniono jego zachowanie wobec bezdomnego. Skandaliczny wprost materiał odnaleźć można pod tym linkiem.

Sprawca został zatrzymany, a na komendzie przyznał się do popełnionych przestępstw. Z informacji przekazanych przez mundurowych wynika, że 28-latek usłyszał już zarzuty. "Za uszkodzenie ciała i zmuszanie do określonego zachowania grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności", czytamy w komunikacie Policji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Podwyższenie kar za hejt na policję. Minister ostrzega wszystkich Polaków
  3. Bon turystyczny 1000 zł. Kiedy będzie wypłata? Kto może złożyć wniosek?
  4. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  5. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  6. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  7. Kolejne ograniczenie w Polsce zniesione. Zaskakująca decyzja i ogromna ulga wielu Polaków

Źródło: slaska.policja.gov.pl / twitter/@PolicjaSlaska