Współtworzący Konfederację Ruch Narodowy wskazał na konieczność zdelegalizowania Strajku Kobiet.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Lutego 2021

Ruch Narodowy chce „delegalizacji” Strajku Kobiet. Opublikowali w mediach społecznościowych wpis

Współtworzący Konfederację Ruch Narodowy wskazał na konieczność zdelegalizowania Strajku Kobiet. „Trzeba rozwiązać popierające przemoc i zamieszki organizacje feministyczne oraz te grupy, które pomagają pragnącym aborcji kobietom łamać polskie prawo!”.

  • Wobec zarzutów postawionych Marcie Lempart Ruch Narodowy postanowił pójść za ciosem i domagać się uznania Strajku Kobiet za organizację przestępczą
  • „Nie sama Marta Lempart odpowiada za masowe naruszenia prawa, zamieszki i demolowanie ulic polskich miast oraz kościołów”, zapewniono

Marta Lempart, jedna z liderek Strajku Kobiet, według zarzutów postawionych przez prokuraturę w środę, 10 lutego, miała znieważyć funkcjonariuszy policji i publicznie pochwalać przestępstwa – przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

W minioną środę prokuratura przedstawiła aktywistce nowe zarzuty. Lempart oskarża się ponadto o organizowanie demonstracji w czasie pandemii, nawoływanie do wdzierania się do kościołów oraz znieważanie funkcjonariuszy policji.

Liderce Ogólnopolskiego Strajku Kobiet grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Ruch Narodowy żąda uznania Strajku Kobiet za organizację przestępczą

Do sprawy za pośrednictwem Facebooka odnieśli się przedstawiciele wchodzącego w skład Konfederacji Ruchu Narodowego. Marta Lempart, prowodyrka Strajku Kobiet, usłyszała prokuratorskie zarzuty, czytamy w opublikowanym wpisie.

Poseł Łącki zapytał Krzysztofa Ziemca o negatywne telefony do TVP Info. „Nie wiem, czy były”Poseł Łącki zapytał Krzysztofa Ziemca o negatywne telefony do TVP Info. „Nie wiem, czy były”Czytaj dalej

W opinii narodowców postawienie aktywistki w stan oskarżenia i jej ewentualne skazanie – jak zaznaczono, „oby tak się stało” – „to słuszny krok w praworządnym państwie, które nie powinno tolerować takiego lekceważenia porządku prawnego, jakiego dopuściła się oskarżona”. To jednak nie wystarczy.

Ruch domaga się delegalizacji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i uznania go za organizację przestępczą.

Należy jednak zwrócić uwagę, że nie sama Marta Lempart odpowiada za masowe naruszenia prawa, zamieszki i demolowanie ulic polskich miast oraz kościołów. Stał za tym tłum podburzony treściami głoszonymi przez osoby powiązane z kierowniczymi ośrodkami skrajnego ruchu feministycznego, czytamy na Facebooku.

Zdaniem przedstawicieli porozumienia organizacji narodowych problem należy rozwiązać na poziomie całego systemu.

Trzeba rozwiązać popierające przemoc i zamieszki organizacje feministyczne oraz te grupy, które pomagają pragnącym aborcji kobietom łamać polskie prawo, oceniono na Facebooku.

źródło: Facebook

Artykuły polecane przez redakcję WTV: