Kino Helios. Wikipedia/Social.heliosŹródło: Wikipedia/Social.helios
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 1 Lipca 2020

Dobra wiadomość dla wszystkich kinomanów. Kina Helios wznawiają działalność

Kina Helios w Białymstoku wreszcie otwierają się na widzów. Po tygodniach zamknięcia znów będzie można zasiąść w wygodnym fotelu i cieszyć się seansem. Dlaczego kina tak długo zwlekały z tą decyzją?

Decyzja o możliwości otwarcia kin została podjęta przez rząd już 6 czerwca. Mimo to w Białymstoku kina Helios były cały czas zamknięte. Od piątku ma się to jednak zmienić. Kina Helios Alfa i Jurowiecka w Białymstoku zapraszają na seanse.

Kina Helios otwierają się po czterech miesiącach

Jak mówi Urszula Komsta, dyrektor zespołu kin Helios w Białymstoku, tak długie zwlekanie z otwarciem sal kinowych było związane z problemami przystosowania się do reżimu sanitarnego i przepisów obowiązujących w tak szczególnych miejscach publicznych. „Chcieliśmy się upewnić, że wszystko jest jasne, bo tych wytycznych jest bardzo dużo. Musieliśmy być pewni, że jesteś na dobrej stronie książki co sanepid, tzn. czy tak samo rozumiemy te przepisy, czy możemy je wdrożyć bez żadnych wątpliwości.” – mówi dla \radia Akadera Urszula Komsta, dyrektor zespołu kin Helios w Białymstoku.

Jakie zasady będą obowiązywać w kinach Helios?

Najważniejsze będzie zakrywanie ust i nosa oraz zachowywanie bezpiecznej odległości od pozostałych widzów. Oznacza to, że jeszcze trochę czasu minie zanim będziemy na seansie z wypełnioną po brzegi salą kinową. Obok siebie będą mogli usiąść jedynie członkowie rodziny lub opiekunowie osób niepełnosprawnych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Papież zareagował na list polskich wiernych. Pisali o wykorzystywaniu dzieci w Kościele 2. Gigantyczne problemy dziennikarza Kamila D. Jest akt oskarżenia, najnowsze informacje w sprawie

Na początku w kinach Helios puszczane będą filmy, które pojawiły się tuż przed epidemią koronawirusa i widzowie nie mieli okazji ich obejrzeć. Mowa tu o takich produkcjach jak „Sala samobójców. Hejter”, „Jak zostałem gangsterem” czy „W lesie dziś nie zaśnie nikt”. Ponadto będzie możliwość obejrzenia dwóch premier – „Tylko sprawiedliwość” z Jamie Foxxem oraz „Na topie” z Dakotą Johnson.

Źródło: [akadera.bialystok.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Papież zareagował na list polskich wiernych. Pisali o wykorzystywaniu dzieci w Kościele
  2. Gigantyczne problemy dziennikarza Kamila D. Jest akt oskarżenia, najnowsze informacje w sprawie
  3. Jest najnowszy, ważny sondaż. PiS odnotował spadek tuż przed drugą turą wyborów
  4. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News