Rozmrażanie mięsa. PixabayŹródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 5 Grudnia 2019

Wszyscy popełniamy karygodny błąd przy rozmrażaniu mięsa. Siedlisko bakterii

Rozmrażanie mięsa może być bardzo niebezpieczne, jeśli robimy to w niewłaściwy sposób. Niestety, nadal wiele osób popełnia ten sam błąd.

Kwestia tego, jak należy rozmrażać mięso, została poruszona w audycji "Pytania z kosmosu" na antenie Polskiego Radia. Dr Tomasz Rożek odpowiadał na pytania prowadzącego program, Marcina Łukawskiego, oraz słuchaczy. Okazuje się, że jedna z popularnych metod, może być bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia.

Jantar nie ucieszyłyby obecne wydarzenia w jej rodzinie. Bardzo przykreJantar nie ucieszyłyby obecne wydarzenia w jej rodzinie. Bardzo przykreCzytaj dalej

Rozmrażanie mięsa w taki sposób prowadzi do wytworzenia się siedliska bakterii

Jednego ze słuchaczy nurtowała kwestia zalewania mięsa wrzątkiem. Jest to, jak zauważył sam gość programu, metoda bardzo intuicyjna. Jeżeli korzystamy z niej w niewłaściwy sposób, może nam jednak bardzo zaszkodzić.

– Jeżeli wrzucimy kawał zmrożonego mięsa do garnka czy miski i zalejemy wrzątkiem, to jest to bardzo głupi pomysł. Woda po chwili się schłodzi, a w niej będą się rozwijać bakterie. Jednak jeśli chcemy je polać wrzątkiem i natychmiast coś z nim zrobić, to nie jest głupi pomysł – tłumaczył ekspert.

Inaczej sprawa wygląda, jeśli polane wrzątkiem mięso, zaczniemy od razu obrabiać. Jest to jednak w niektórych przypadkach niewykonalne, a zewnętrzne białko, pod wpływem temperatury, może się ściąć.

Jaka metoda jest więc najefektywniejsza? Ta, która niestety, jest jednocześnie najbardziej czasochłonna - rozmrażanie w lodówce. Dzięki niskiej temperaturze hamuje proces namnażania się mikroorganizmów.

Uwaga! Pamiętajcie, że rozmrożonego mięsa, absolutnie nie można zamrażać ponownie.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Koniecznie go wyrzuć. Popularny produkt spożywczy wycofywany z Polski przez fragmenty drutu

2. Nowotwór, o którego istnieniu nie wiecie. Atakuje bardzo podstępnie

3. Tuskowi puściły nerwy po pytaniu dziennikarki TVP. Nie wytrzymał

4. 3,5 mln zł poszło na nagrody w Sejmie. Wiemy za co dokładnie

5. Trutka na szczury w lekach. 2 mln Polaków zagrożonych, ministerstwo powołało sztab kryzysowy

6. Jerzy Gruza miał poważny wypadek, trafił na OIOM. Wiadomo, w jakim stanie jest kultowy reżyser

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News