Rossmann prowadzi w rankingu.. Wikipedia/Jan Hagelskamp1
Źródło: Wikipedia/Jan Hagelskamp1
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 26 Lutego 2020

Rossmann zdeklasował wszystkie obecne w Polsce drogerie. Polki i Polacy wybrali nie tylko jego ofertę

Rossmann prowadzi w rankingu najlepszego pracodawcy w handlu spośród drogerii i innych sklepów. Zdeklasował wszystkie pozostałe. Dla drogerii warto pracować i świadczą o tym najnowsze badania YouGov BrandIndex przeprowadzone przez Agencję Inquiry.

Pracodawcy handlu mają niekiedy nie lada wyzwanie i trudności ze zrekrutowaniem pracowników. Znane marki starają się o jak najlepsze osoby w swojej firmie, patrzą na ich kwalifikacje zawodowe i inne pożądane cechy. Nabiera to coraz większego znaczenia, jakość obsługi przekłada się na jakość i dobry wizerunek marki. Firmy starają się zatem prowadzić coraz bardziej intensywne działania z zakresu Employer Branding. Przyszłym pracownikom zwykle to także nie pozostaje obojętne i coraz częściej przebierają w ofertach, chcąc pracować dla najlepszych firm.

Rząd wycofa się z niedziel wolnych od handlu? Przynajmniej częściowo, jeśli przyjrzymy się słowom ministra i najnowszemu sondażowiRząd wycofa się z niedziel wolnych od handlu? Przynajmniej częściowo, jeśli przyjrzymy się słowom ministra i najnowszemu sondażowiCzytaj dalej

Rossmann prowadzi w rankingu najlepszych sieci, dla których warto pracować. Wyniki badań nie pozostawiają złudzeń

Ludzie szukający dobrej pracy także chcą pracować dla dobrych i cenionych firm, których reputacja jest nienaganna. Przy tym wszystkim liczy się zatem nie tylko opinia o pracodawcy, ale marka jako taka. I tak oto zdecydowanie chętniej pracujemy dla sieci, które mają dobry wizerunek i reputację. A do takich niewątpliwie należy sieć Rossmann, o czym świadczą najnowsze wyniki przeprowadzonych badań.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Skakały po szczelnie zamkniętym worku, z którego słychać było straszne dźwięki. Skandaliczne zachowanie matki i córki
2. Skandaliczne zachowanie w Warszawie. Wyrzucili trumnę na przystanku

Agencja Inquiry śledzi najważniejsze i najwyższe klasyfikowane marki sieci handlowych od 2019 r. w badaniu YouGov BrandIndex. Ranking TOP 10 sieci handlowych nie pozostawia złudzeń, które sklepy mają najwyższą reputację jako pracodawcy. Ranking opublikowany został na stronie dlahandlu.pl.

Wskaźnik reputacji pracodawcy oparty jest na dwóch pytaniach: Wyobraź sobie, że szukasz pracy na stanowisku podobnym do obecnego (lub doradzasz przyjacielowi szukającemu pracy). Wskaż firmy, w których byłabyś/byłbyś dumna/dumny z tego, że pracujesz w tym miejscu? A teraz wskaż firmy, w których wstydziłabyś się/ wstydziłbyś się pracować? Oto ranking TOP 10:

Agencja Inquiry/YouGov BrandIndex 2019

"Wielkość firmy nie ma decydującego znaczenia, gdy myślimy o pracy. Liczy się też prestiż i wizerunek marki. Pracodawcy, którzy świadomie pracują na wizerunek, cieszą się dobrą opinią zarówno wśród pracowników, jak i konsumentów" - mówi Agnieszka Górnicka, prezes zarządu Inquiry sp. z o.o.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Igrzyska olimpijskie zostaną odwołane przez koronawirusa? Zapadła pierwsza ważna decyzja
  2. Dostaniesz przelew, pożegnaj przyznany zasiłek. ZUS zabierze pieniądze
  3. Felietonista Radio Maryja ujawnił dane ofiary pedofila. Teraz poniesie konsekwencje
  4. Została pobita do nieprzytomności i hospitalizowana. Nie żyje lokalna polityk PiS
  5. Dziś prezydent podpisze ustawę o "trzynastkach". Jakie są warunki przyznania świadczenia?
  6. Specjalny apel WHO do turystów. Każdy powinien się zastosować