Rossmann GO to nowy sposób robienia zakupów w drogeriach. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Grudnia 2020

Od dziś zakupy w 1500 placówkach Rossmanna będą wyglądać inaczej. Prawdziwa rewolucja

Sieć drogerii Rossmann zdecydowała się na uruchomienie nowego sposobu robienia zakupów. We wszystkich placówkach skorzystamy teraz z Rossmann GO umożliwiającego płatność mobilną.

  • Rossmann wprowadza nowy sposób robienia zakupów
  • Rossmann GO umożliwia płatności mobilne
  • Z innowacji skorzystamy we wszystkich drogeriach sieci

Proponowana przez Rossmann usługa umożliwi robienie zakupów w czasie rzeczywistym, korzystając jednocześnie z aplikacji mobilnej. Klient otrzyma zatem możliwość zrezygnowania z kontaktu z obsługą.

wtv.pl - portal informacyjny"Jak umrę, też tak będzie?" - Maryla Rodowicz i brak dystansu? Dziwna reakcja na wpadkę w DDTVNCzytaj dalej

O nowej inicjatywie sieci dyskontów w rozmowie z portalem "Business Insider" opowiedział wiceprezes Rossmanna Marcin Grabara.

Rusza Rossmann Go

Rossmann GO to nowy sposób robienia zakupów w drogeriach z możliwością płatności mobilnych w telefonie, bez konieczności podchodzenia do kasy, mówi Grabara na łamach "BI".

Jak rzecz będzie wyglądać w praktyce? Po wejściu do drogerii klient klasycznie zdejmie z półki te produkty, które zamierza kupić. Nie będzie jednak zmuszony, by podejść do kasjera. Wystarczy, że za pomocą telefonu zeskanuje kod, po czym dokona płatności podpiętą kartą.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Możliwe będzie ponadto zapłacenie blikiem, przelewem online bądź korzystając z usług Google Pay bądź Apple Pay.

Funkcję skanera pełnił będzie będący na wyposażeniu smartfona aparat. By skorzystać z Rossmann GO, konieczne będzie ściągnięcie lub zaktualizowanie już istniejącej aplikacji.

Pan Jacek z Ochoty od 10 lat prowadzi sklep zielarski. Pomóżmy seniorowi przetrwać, wiedzę ma ogromnąPan Jacek z Ochoty od 10 lat prowadzi sklep zielarski. Pomóżmy seniorowi przetrwać, wiedzę ma ogromnąCzytaj dalej

Z Rossmann GO można skorzystać w każdej z 1500 drogerii Rossmann w Polsce, kupić dowolną liczbę produktów, wszystkie obowiązujące w tym czasie promocje naliczą się automatycznie, wskazuje wiceprezes sieci, cytowany przez wspomniany portal.

Rossman utrzyma poziom zatrudnienia

Automatyzacja pracy w sposób naturalny rodzi pytanie, czy innowacja nie doprowadzi do utraty pracy części dotychczasowych pracowników Rossmanna. Grabara zapewnia jednak, że sieć nie planuje zwolnień.

W naszych drogeriach zatrudnienie znalazło ponad 15 tys. pracowników i zamierzamy utrzymać dotychczasowy poziom zatrudnienia. Przedefiniujemy jednak pojęcie "obsługa klienta", wskazuje w rozmowie z "BI".

Zaznaczono, że Rossmann będzie kładł nacisk na doradzanie oraz budowanie relacji z klientem. Wiceprezes sieci zapowiedział szkolenia przeprowadzane pod kątem nowej jakości obsługi konsumentów.

źródło: businessinsider.com.pl

wtv.pl - portal informacyjny"Milionerzy": Uczestnik usłyszał pytanie o milion i zdębiał. Jego odpowiedź była całkowicie niespodziewanaCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach: