Rosja: zakażony wirusem lekarz wypadł z okna. (zdj. ilustracyjne) Wikimedia Commons / Presidencia de la República MexicanaŹródło: (zdj. ilustracyjne) Wikimedia Commons / Presidencia de la República Mexicana
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 3 Maja 2020

Tragiczne doniesienia PAP. Zakażony lekarz wypadł z okna w szpitalu, wcześniej miał problem z przełożonymi

Rosja próbuje wygrać nierówną walkę z wirusem. Pracujący w obwodzie woroneskim lekarz, który uprzednio narzekał na zwierzchników, skarżąc się na brak niezbędnych środków ochronnych, wypadł ze szpitalnego okna.

Informację o wypadku lekarza za radiem Echo Moskwy przytacza Polskie Radio. Jak czytamy, zdarzenie dotyczące Aleksandra Szulepowa zostało potwierdzone przez służby prasowe wydziału ochrony zdrowia obwodu woroneskiego. Przytaczana przez PAP rosyjska "Nowaja Gazieta" twierdzi, że medyk doznał złamania podstawy czaszki.

Tragedia w Lubelskim. Zauważyła, że ręce sąsiadki wystają ze zsypuTragedia w Lubelskim. Zauważyła, że ręce sąsiadki wystają ze zsypuCzytaj dalej

Rosja: śmierć lekarek

Szczegóły zdarzenia nie zostały podane opinii publicznej. Wspomniana "Nowaja Gazieta" przypomina jednak, że przed kilkoma tygodniami lekarz nagrał materiał wideo, w którym przekazał, że mimo pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa nadal jest zmuszany do pracy. Dodał, że pracownicy szpitala nie mają dostępu do niezbędnych środków ochronnych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Skandaliczna zabawa młodych ludzi na warszawskiej Białołęce. Mieli niewiarygodny ubaw, kiedy pies rzucił się na bezbronne zwierzę
2. Pieniądze klientów największego banku w Polsce zagrożone. Instytucja apeluje

Podczas nagrania Szulepowowi towarzyszył inny pracujący w placówce medyk. Obaj mężczyźni wycofali się później ze swoich słów, a ich oświadczenie zostało sklasyfikowane jako fake news, podaje polskieradio24.pl.

Sprawa przedstawia się niezwykle interesująco: jak podaje PAP, to już trzeci podobny przypadek dotyczący rosyjskich przedstawicieli służby zdrowia. 24 kwietnia zginęła kierująca podmoskiewskim oddziałem pogotowia ratunkowego Natalia Lebiediewa; 1 maja zmarła zaś zarządzająca jednym z sybirskich szpitali Jelena Niepomniaszczaja. Obie kobiety wypadły z okna. Ich śmierć uznano za nieszczęśliwe wypadki. W przypadku Natalii Lebiediewej rosyjskie media podejrzewały samobójstwo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowe odkrycie w badaniach nad koronawirusem. Polski zespół rozpracował kluczowy enzym
  2. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"
  3. Czy sklepy będą zamknięte 2 i 3 maja? Zakaz handlu, kiedy?
  4. Ratownik medyczny z mazowieckiego pogotowia był zakażony. Niestety nie żyje
  5. Zabójca nastoletniej Kornelii nie miał litości. Właśnie on doprowadził do niewyobrażalnej tragedii
  6. Pracuje w laboratorium w Wuhan. Media: miała dość plotek, wyjawiła prawdę

Źródła: PAP / polskieradio24.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News