Romuald Lipko wykupił miejsce na cmentarzu w Lublinie. PAWEL DABROWSKI/AGENCJA SE/East News
Źródło: PAWEL DABROWSKI/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Lutego 2020

Wiemy, jak wygląda grób Romualda Lipko. Wybrał niespodziewane miejsce pochówku

Romuald Lipko odszedł 6 lutego, po wielomiesięcznej walce z nowotworem dróg żółciowych. Pogrzeb artysty odbędzie się w najbliższą środę. Mimo że jego dorobek bez wątpienia zagwarantowałby mu miejsce na warszawskich Powązkach, legenda "Budki Suflera" postanowiła spocząć w rodzinnym Lublinie.

Nie Aleja Zasłużonych na warszawskich Powązkach, a cmentarz przy ulicy Lipowej w Lublinie – takiego wyboru dotyczącego miejsca spoczynku dokonał Romuald Lipko. Pogrzeb legendy polskiej sceny muzycznej odbędzie się w środę 12 lutego. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 13.

Cmentarz znajdujący się przy ul. Lipowej to największa nekropolia wschodniej Polski. Według informacji uzyskanych przez "Super Exprees" lider Budki Suflera nie spocznie w rodzinnym grobowcu, lecz w innej, wybranej przez siebie kwaterze.

Romuald Lipko musiał zdawać sobie sprawę, że zostało mu niewiele czasu. Sprawy dotyczące szczegółów pochówku załatwił bowiem kilka mięsiecy przed śmiercią.

Niedługo przed śmiercią Przybylska wyjawiła Lisowi, co zrobili jej paparazzi. Nie mieści się w głowieNiedługo przed śmiercią Przybylska wyjawiła Lisowi, co zrobili jej paparazzi. Nie mieści się w głowieCzytaj dalej

Romuald Lipko wybrał rodzinne miasto

W środę o godz. 13 w archikatedrze lubelskiej rozpocznie się specjalna msza żałobna. Według informacji "SE" oprócz rodziny w ostatnim pożegnaniu lidera Budki Suflera wezmą udział również fani zespołu oraz artyści, w tym m.in. Urszula i Izabela Trojanowska.

Cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie

Cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie

Cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie

Romuald Lipko tworzył nie tylko dla Budki Suflera, a w jego dorobku znajduje się zdecydowanie więcej przebojów niż uwielbiany przez fanów utwór "Jolka, Jolka pamiętasz". Artysta był również autorem "Dmuchawce, latawce, wiatr" czy "Nic nie może przecież wiecznie trwać" Anny Jantar.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Do dzisiaj setki tysięcy Polaków muszą zapłacić 1400 złotych. Tylko nieliczni wymigają się od podwyżki

2. Rozwód rozrywa rodzinę królewską, jest oficjalne potwierdzenie. Królowa jest wściekła

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. W autobusie było mnóstwo dzieci, trwa akcja ratunkowa. Zatrważające wiadomości z zachodniej Polski