romuald lipko. Wikimedia/Ja FrytaŹródło: Wikimedia/Ja Fryta
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 27 Września 2020

Nikt nie wiedział w co wierzył Romuald Lipko przed śmiercią. Poruszające i zwyczajnie przykre

Romuald Lipko z Budki Suflera wierzył, że uda mu się pokonać raka. Po przebytej operacji przeszczepu wątroby miał ruszać ponownie w trasę koncertową, jak zapowiedział Faktowi. Choroba nie dała jednak za wygraną i artysta zmarł zaledwie pół roku później.

Przed śmiercią wydał jednak oświadczenie, w którym dziękował swoim fanom za troskę i trzymane za jego zdrowie kciuki.

Kupiła mięso w Biedronce, gdy otworzyła opakowanie zamarła. Wielu klientów może być oburzonychKupiła mięso w Biedronce, gdy otworzyła opakowanie zamarła. Wielu klientów może być oburzonychCzytaj dalej

Romuald Lipko: już niedługo będę mógł zagrać wspaniały koncert

Wybitny kompozytor i jeden z liderów Budki Suflera niedługo przed śmiercią myślał, że spotka się jeszcze ze swoimi fanami podczas trasy koncertowej. Kiedy w 2019 roku pisał dla Faktu oświadczenie, w którym dziękował miłośnikom Budki Suflera, miał jeszcze nadzieję i perspektrywy na wyzdrowienie.

- Już za niespełna dwa tygodnie rusza wielka trasa koncertowa Budki Suflera. Mam ogromną nadzieję i wiarę w to, że stanę wtedy pośród moich przyjaciół na scenie i będę mógł zagrać wspaniały koncert. Tak jak zwykle: z energią i radością. Przygotowania do trasy koncertowej chwilowo doglądam ze szpitalnego łóżka. To prawda, przeszedłem operację. Nie pierwszą w mojej walce o zdrowie i zapewne nie ostatnią. Jestem silny, bo dzięki Wam widzę sens tego, co robię - pisał w oświadczeniu.

- Otoczony kręgiem najbliższych mi osób nadal planuję i marzę: o powrocie na scenę, o nowych piosenkach, o wspaniałych wykonaniach doskonale Wam znanych przebojów. Perspektywa trasy koncertowej każdego dnia dodaje mi sił w walce o zdrowie. Wasze zaangażowanie, ciepłe słowa i chęć udziału w naszych koncertach pokazują mi, że ta walka ma sens - możemy przeczytać dalej.

Jarosław Jakimowicz nie ma hamulców? Tylko dla osób o mocnych nerwach, aż trudno uwierzyć, co pokazałJarosław Jakimowicz nie ma hamulców? Tylko dla osób o mocnych nerwach, aż trudno uwierzyć, co pokazałCzytaj dalej

- W tych trudnych chwilach nie skupiam się jednak wyłącznie na sobie. Jestem moimi myślami z tysiącami osób dotkniętych chorobą. Z doświadczenia wiem, jak ważne w procesie leczenia marzenia i wiara w odzyskanie zdrowia oraz wsparcie rodziny i przyjaciół - zakończył Lipko.

Romuald Lipko już nigdy nie zagra

Artysta zmarł 6 lutego 2020 roku. Jego pamięci został poświęcony koncert na 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. "Cisza jak ta", bo taki tytuł miało mieć wydarzenie, była niezwykłym wydarzeniem, w którym hołd zmarłemu oddali inni wokaliści oraz przede wszystkim jego koledzy z zespołu, jak choćby Krzysztof Cugowski. Mówił, że taki koncert należał się Lipce.

- Jak tak zwana psu kość. Tu nie ma o czym gadać - mówił w rozmowie z Faktem. - Gdy są niesnaski między ludźmi to jest rzecz inna, a występ upamiętniający zmarłego jest czym innym. Tu nie było się nad czym zastanawiać. Zgodziłem się i już.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy istnieją jakiekolwiek pieniądze, które są w stanie zwrócić zabraną wolność Tomaszowi Komendzie? Luki polskiego systemu penitencjarnego
2. Są w każdym Lidlu i Biedronce. Uważajcie, eksperci biją na alarm, ważne ostrzeżenie
3. Monika Jaruzelska ocenzurowana? Jej film zniknął z internetu, sama jest zaskoczona

źródło: [fakt.pl]

Orzecznicy w Orzecznicy w "cudowny" sposób uleczyli dziecko zdalnie. Skandaliczne doniesieniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejne województwo zakaże palenia w kominku. Szykuje się trudna zima
  2. Nikt nie wiedział, co się dzieje z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Media właśnie ujawniły, do końca życia będzie cierpieć
  3. 75-latek podał się za dziadka i wszedł do przedszkola. Później został przyłapany na zatrważającym czynie
  4. Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?
  5. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
  6. Nietypowa kontrola policyjna. Zatrzymany kierowca nie wiedział, że jego samochód się pali

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News