Roman Giertych krytykuje rząd. East News/Tricolors
Źródło: East News/Tricolors
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 9 Kwietnia 2021

Roman Giertych skomentował dramatyczną liczbę ofiar COVID-19

Roman Giertych zamieścił w swoich mediach społecznościowych wpis, w którym obwinia rząd o ogłoszoną w dniu wczorajszym przez Ministerstwo Zdrowia liczbę zgonów. Ilość zmarłych porównuje do "10 tupolewów". W komunikacie MZ podano bowiem, że odnotowano prawie 1000 kolejnych śmierci w związku z trwającą pandemią.

  • Wczoraj Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o prawie tysiącu nowych zgonów w wyniku zakażenia koronawirusem
  • Jest to liczba zawierająca dane z kilku ostatnich dni, spowodowana opóźnieniami w dostarczaniu informacji przez placówki medyczne
  • Na Twitterze Roman Giertych porównał ilość zgonów do "10 tupolewów" i zapewnił, że rząd zostanie rozliczony z dopuszczenia do takiej sytuacji

Roman Giertych pominął informację Ministerstwa, że na liczbę składają się opóźnione informacje z kilku ostatnich dni, które dotarły do MZ po czasie z powodu świąt wielkanocnych. 

Roman Giertych obwinia rząd 

Ministerstwo Zdrowia podało wczoraj wyjątkowo przerażające statystyki dotyczące pandemii koronawirusa. Opinią publiczną wstrząsnęła wyjątkowo duża liczba zgonów. Bez wątpienia pobity został niechlubny rekord ilości osób, które odeszły w wyniku zakażenia. 

Bezpośrednio za przyczyną Covid-19 zmarło 241 osób. W wyniku połączenia koronawirusa z chorobami współistniejącymi doszło zaś aż do 713 zgonów. Łącznie daje to zatrważającą liczbę 954 nowych przypadków śmierci

Skandaliczny tweet pojawił się na pasku TVP InfoSkandaliczny tweet pojawił się na pasku TVP InfoCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia powiadomiło również o stwierdzeniu 27 887 kolejnych zakażeń. Wynik jest wyjątkowo duży, ale mniejszy niż wówczas, gdy rząd ocenił sytuację na tak krytyczną, by zdecydować się wprowadzić nowe obostrzenia w kraju. 

Do danych MZ odniósł się w swoim wpisie na Twitterze Roman Giertych. Były wicepremier za wyjątkowo niepokojącą sytuację pandemiczną w kraju obwinia polski rząd

"10 tupolewów" 

Roman Giertych porównał stwierdzoną wczoraj liczbę zgonów w wyniku zakażenia koronawirusem do dziesięciokrotności ilości osób, które zginęły 10 kwietnia 2010 r. na pokładzie rządowego samolotu lecącego do Smoleńska. 

Dzisiaj rano 10 tupolewów roztrzaskało się o pychę i głupotę rządzących. Niech odpoczywają w pokoju! - napisał były wicepremier na Twitterze. 

Dawny prezes Ligi Polskich rodzin zapowiedział również, że obecny polski rząd zostanie rozliczony ze swoich przewinień i zaniedbań dotyczących trwającej pandemii koronawirusa. Celowo bądź nie, nie zwrócił jednak uwagi na jedną z informacji zawartych w komunikacie Ministerstwa Zdrowia

Wyraźnie powiadomiono bowiem, że wynik 954 zgonów powstał z powodu opóźnień w dostarczaniu informacji przez placówki medyczne odpowiedzialne za przekazywanie stronie rządowej statystyk. Do sytuacji doprowadziły święta wielkanocne. 

Należy zatem założyć, że liczba jest sumą ostatnich kilku dni, w przeciągu których nie dostarczono odpowiednich informacji do Ministerstwa Zdrowia. 

Źródło: twitter.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV: