Roman Giertych przedstawił szczegóły wycieku z polskich służb.. YouTube/Wirtualna PolskaŹródło: YouTube/Wirtualna Polska
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Listopada 2020

Wyciek ze służb w sprawie Romana Giertycha. "Nikt się nie wywinie"

Były minister edukacji Roman Giertych przedstawił szczegóły wycieku z polskich służb specjalnych. Operacja została nazwana przez prawnika jako "Dorwać Giertycha". "Aby mnie dopaść, Kaczyński z Święczkowskim użyli ABA, Policji, CBA, Agencji Wywiadu i SKW".

Roman Giertych na powrót stał obiektem zainteresowania mediów, ujawniając szczegóły sprawy, którą opisał jako "największą aferę korupcyjną w historii Polski". Były wicepremier wyjaśnił przyczynę swoje zatrzymania przez CBA, które jego zdaniem miało mieć związek z próbą nadzorowania banków Leszka Czarneckiego przez polityków Prawa i Sprawiedliwość. PiS miał wprowadzać do nich swoich ludzi.

Kościół podjął ważną decyzję ws. obchodów Bożego Narodzenia. Wszyscy wierni muszą się przygotować, mamy komentarz KEP dot. pasterkiKościół podjął ważną decyzję ws. obchodów Bożego Narodzenia. Wszyscy wierni muszą się przygotować, mamy komentarz KEP dot. pasterkiCzytaj dalej

Tego samego dnia prawnik opublikował blisko dwuminutowe nagranie, które miało być dowodem, że były rzecznik PiS Adam Hofman złożył Czarneckiemu dwie "korupcyjne oferty". Sprawę komentował później w mediach, w tym m.in. w programie Wirtualnej Polski, z którego screen znajduje się powyżej.

Adwokat opublikował dziś kolejne rewelacje, tym razem dotyczące przecieku z polskich służb. Całość nazywa operacją "Dorwać Giertycha".

Roman Giertych: "Nikt się nie wywinie"

"O ile mnie pamięć nie myli, to dzisiejszy wyciek danych z Centralnego Rejestru Zainteresowań Operacyjnych [...] jest największy w historii", czytamy w mediach społecznościowych Romana Giertycha.

Magda Gessler pokazała prywatne, bardzo poruszające zdjęcie. Magda Gessler pokazała prywatne, bardzo poruszające zdjęcie. "Zawsze na mnie czeka"Czytaj dalej

Prawnik wskazuje, ze wspomniany wyciek obejmuje kilkanaście nazwisk osób, które w ciągu ostatnich lat prowadziły wobec niego nielegalne działania operacyjne, wśród których wymienia podsłuchy, inwigilację oraz prowokacje kontrolowane.

Jako osobę koordynującą akcję Giertych wskazuje Bogdana Świeczkowskiego, jedną z najbardziej zaufanych osób Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
3. Już jutro w Lidlu kupisz pół wyposażenia domu supertanio. Artykuły bez których ani rusz
4. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Z zapisów ma wynikać, że adwokat był stale podsłuchiwany jeszcze od czasów, gdy reprezentował Donalda Tuska w sprawach przed prokuraturą i komisjami śledczymi. Operacje inwigilacyjne miały być prowadzone zarówno w kraju, jak i poza jego granicami i dotyczyć również żony i córki Giertycha.

Były wicepremier kieruje kilka zabarwionych ironią pytań w kierunku osób, które zostały ujawnione. "Czy Państwo macie świadomość, że uczestnicząc w podsłuchiwaniu adwokata prowadzącego sprawy karne, który nic złego nie zrobił, popełniacie przestępstwo przekroczenia uprawnień? I że kwalifikacja ze względu na wysługiwanie się partii rządzącej w oczekiwaniu na awans może być tylko z art. 231 par. 2 kk, za co grozi 10 lat więzienia?", pisze na Facebooku.

Roman Giertych wskazuje, że podobne sprawy przedawniają się wyjątkowo wolno (15 lat od odejścia PiS od władzy). Zaznacza, że wobec elektronicznych zapisów przestępstw dowody nie znikną tak łatwo, jak w przypadku niszczenia teczek przez SB. "Każdy, kto uczestniczył w tej sprawie, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności", zapowiada.

"Jak wynika z przecieku, aby mnie dopaść, Kaczyński z Święczkowskim użyli ABA, Policji, CBA, Agencji Wywiadu i SKW. A od strony medialnej wszystkich mediów rządowych. Działania te (szczególnie podsłuchiwanie rodziny i rozmów obrońcy z klientami) są tak obrzydliwe, że wymykają się normalnej ocenie", czytamy w opublikowanym wpisie.

Na zakończenie Giertych zapewnia, że osoby zamieszanie w aferę podsłuchiwania adwokata oraz jego rodziny poniosą surową karę. "I nikt się nie wywinie, że wykonywał tylko rozkazy. To wam obiecuję".

źródło: Facebook / Twitter

Jest zawiadomienie do Ambasady Izraela ws. Radia Maryja. Rydzyk w kolejnych tarapatachJest zawiadomienie do Ambasady Izraela ws. Radia Maryja. Rydzyk w kolejnych tarapatachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Stało się, w życie wszedł nowy obowiązek dotyczący maseczek. Idąc do pracy możesz się mocno zdziwić
  2. Makłowicz podczas podróży zaczął przecierać oczy. Odkrył wyjątkowy przepis na farsz do pierogów, absolutny hit
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Przez rok nie mówił nikomu. Przemek Kossakowski wyjawił swoją tajemnicę, trudno uwierzyć, niezwykły człowiek
  7. Wrota piekieł istnieją i płoną bezustannie od 50 lat. Dron wszystko nagrał, niewiarygodny widok